روند رو به افزایش بیماران کرونایی/ احتمال می‌دهیم هفته آینده مدارس تعطیل شوند

خبرگزاری ایسنا

مازیار اویسی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: افزایش مبتلایان به کرونا در روزهای  متاسفانه سویه جدید اُمیکرون با شدت بیشتری واگیردار است و به همین دلیل با افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها نیز مواجه خواهیم شد.

دکتر اویسی بیان کرد: همیشه قبل از اینکه وارد پیک (دوره اوج) شویم اول تعداد بیماران سرپایی افزایش پیدا کرده و سپس تعداد بیماران بستری افزایش می یابد؛و اینک  21بیمار مبتلا به ویروس کرونا در پاستور بم بستری شده اند که پنج نفر در بخش ICU بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بم افزود: واکسیناسیون مهمترین عامل جلوگیری از ابتلا به سویه جدید کرونا امیکرون است و تزریق دُز سوم این واکسن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اویسی اضافه کرد: تزریق دز سوم کرونا از دانشگاه علوم پزشکی شروع شده است و تمامی پرسنل این دانشگاه باید در مدت یک هفته دز سوم خود را تزریق کنند؛ همچنین تیم سیار ما آمادگی کامل دارد تا با حضور در ادارات و اصناف دز سوم را تزریق کنند.

وی ادامه داد: طبق آمار سامانه سیب تاکنون ۲۲۱ هزار نفر در شرق کرمان دز واکسن تزریق شده است یعنی ۸۵ درصد افراد زیرپوشش این سامانه واکسن دریافت کرده اند که این آمار نسبت به میانگین کشوری پایین تر است.

اویسی اظهارکرد: ۵۴ هزار و ۷۰۰ دز سوم یعنی حدود ۲۳ درصد افراد ذیل سامانه سیب واکسن دریافت کرده اند. 

اویسی تاکید کرد: تزریق واکسن دز سوم بسیار با اهمیت است و از همه شهروندان درخواست داریم هر چه سریعتر برای واکسیناسیون اقدام کنند. 

وی ضمن تاکید به پروتکل های بهداشتی بیان کرد: متاسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی بم نزدیک به ۴۰ درصد کاهش یافته که نشان می دهد مانند آمار کشوری افت کرده و بسیار نگران‌کننده است.

روند رو به افزایش بیماران کرونایی/ احتمال می‌دهیم هفته آینده مدارس تعطیل شوند