خرید حمایتی زرشک کشاورزان اولویت برنامه‌های اقتصادی خراسان جنوبی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ حسین موهبتی زهان در نشست هم اندیشی مدیران دستگاه‌های اجرایی حوزه اقتصادی خراسان جنوبی اظهارکرد: با عنایت به دستور ویژه استاندار و قول مساعدت مسئولین ذی ربط از جمله مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور، موضوع پیگیری خرید حمایتی زرشک کشاورزان از برنامه‌های اولویت‌دار ما در حوزه اقتصادی است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت مباحث اقتصادی و ضرورت اقدام به موقع و مناسب برای انجام آن‌ها، بیان‌کرد: استاندار طی جلسه مبسوطی بر پیگیری و رفع و رجوع مسایل و موضوعات مهم اقتصادی استان تأکید نموده است.

به گفته وی پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور تا حصول نتیجه لازم از مهمترین موضوعات مورد تأکید استاندار است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه‌داد: از جمله اقداماتی که به طور ویژه باید در این جلسات پیگیری شود، بررسی وضعیت بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان‌ها است، به نحوی که کلیه فرصت‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی و سرمایه گذاری مورد تحلیل قرار گیرد.

پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار

موهبتی پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی استاندار را از دیگر تکالیف این حوزه خواند و بیان‌کرد: با عنایت به جایگاه بازارچه‌های مرزی در توسعه استان، مشکلات موجود در حوزه تجارت خارجی و بازارچه‌های مرزی با نظر مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط احصا شده و باید به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

وی تأکیدکرد: استفاده از نظرات بخش خصوصی به ویژه مدیران و کارشناسان مستقر در مرز و پیگیری موارد در مرکز نیز مورد تأکید حوزه اقتصادی استان است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای بهتر نتیجه دادن برنامه‌ها در حوزه مرز باید از نظرات مشاور وزیر کشور در امور افغانستان و بازارچه‌های مرزی نیز استفاده کنیم.

موهبتی با تأکید بر اهمیت مسایل معیشتی مردم افزود: مسایل و موضوعات مربوط به تأمین و توزیع اقلام و کالاهای اساسی و نیز تنظیم بازار باید با جدیت دنبال شود تا مشکلی در زمینه تأمین اقلام مورد نیاز مردم نداشته باشیم.

وی بر نظارت مستمر و منظم بر نحوه تأمین و توزیع اقلام و کالاهای اساسی و ضروری تأکید کرد و گفت: با توجه به گره خوردن نهاده‌های دام و طیور با معیشت مردم و تأمین کالاهای اساسی، این موضوع هم با جدیتی بیش از گذشته دنبال خواهد شد.

کمبود منابع اعتباری بانک‌های خراسان جنوبی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با اشاره به کمبود منابع اعتباری بانک‌های استان اظهارکرد: تنها راهکار مؤثر برای فراهم آوردن امکان پرداخت تسهیلات به طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری، تجهیز و تقویت منابع بانکی است.

موهبتی گفت: دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط باید برای جبران این کمبود، نسبت به انتقال حساب‌های بانکی واحدهای تولیدی و شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت کویر تایر، مجتمع زغال سنگ پروده طبس، معدن مس قلعه زری و… از تهران به استان اقدام نمایند.

وی به سردی هوا و لزوم مدیریت مصرف گاز شهری اشاره کرد و افزود: با توجه به مکاتبات شرکت گاز مبنی بر لزوم کاهش مصرف و ایجاد محدودیت در گاز مصرفی کارخانه فولاد، باید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان‌جنوبی یادآور شد: جهت حل مشکل تأمین گاز مایع مورد نیاز مجتمع فولاد قاینات به عنوان سوخت جایگزین پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

https://dailybulletin.ir/06/12/2021/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%ad%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%aa%db%8c-%d8%b2%d8%b1%d8%b4%da%a9-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%88%d9%84%d9%88%db%8c%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7-2/