توجه به مزیت های نسبی ،مسیر توسعه کاشمر را هموار می کند

خبرگزاری ایرنا :

امیر دایی صراف روز سه شنبه در دیدار با تعدادی از فعالان رسانه در کاشمر طی سخنانی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی این شهرستان، اظهار داشت: برای توسعه  این دیار نیاز به همراهی و هم افزایی همه گروه‌ها داریم. 

وی به لزوم توجه جدی بهحوزه اشتغال، کارآفرینی و تولید در راستای رونق اقتصادی شهرستان کاشمر تاکید کرد و گفت: برای پیمودن مسیر توسعه از همه ظرفیت‌های منطقه بهره می بریم. 

فرماندار کاشمر به اهمیت نقش رسانه در بیان واقعیت‌ها اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به مواجه شدن دشت کاشمر با بحران کم آبی، توسعه شهرستان را باید بر محور گردشگری و توریسم مذهبی تعریف کرد و از ظرفیت وجود امام‌زادگان و آرامگاه شهید مدرس بیشتر بهره برد.

وی به توان بخش خصوصی کاشمر هم اشاره کرد و گفت: باید با مطالعه بیشتر در حوزه توانمندی‌ها و شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری فضا برای بروز خلاقیت‌ها گشوده شود .

صراف خاطرنشان کرد: در این شهرستان قابلیت برای ایجاد چندین زنجیره بزرگ تولیدی در حوزه گیاهان دارویی، محصولات کشاورزی و … وجود دارد  و باید با هم افزایی و اجماع بر مباحث توسعه پایدار منطقه، زمینه پیشرفت و توسعه روز افزون شهرستان کاشمر را فراهم کرد. 

وی نبود سند توسعه شهرستان را به عنوان یک ضعف در مسیر پیشرفت برشمرد و تاکید کرد: ضروری است سند توسعه شهرستان با توجه ویژه  به بخش های مختلف کشاورزی،  صنعت، گردشگری تهیه شود

فرماندار کاشمر تصریح کرد: فارغ از مسائل سیاسی، باید به دنبال ایجاد اشتغال، رونق اقتصادی، توسعه کسب و کار و رفع آسیب‌های این شهرستان باشیم و در این مسیر به کمک نخبگان و صاحبان فکر با هر دیدگاه و تفکری هستیم تا کارهای خوبی برای توسعه کاشمر رقم بخورد. 

در این نشست فعالان رسانه‌ای شهرستان به بیان دیدگاه‌ها و مسائل حوزه‌های مختلف شهرستان پرداختند.

در کاشمر شش نشریه و ۱۰ پایگاه خبری با قریب ۱۰۰ خبرنگار و عوامل اجرایی و رسانه ای فعالیت دارند.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

توجه به مزیت های نسبی ،مسیر توسعه کاشمر را هموار می کند