دولت و نمایندگان پیگیر اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان هستند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، محمد صالح جوکار عصر پنجشنبه در نشستی با نمایندگان بازنشستگان استان یزد افزود: در دولت‌های گذشته با زیرپا گذاردن قانون مدیریت خدمات کشوری شاهد به وجود آمدن این همه تبعیض و ناعدالتی در حقوق دریافتی کارکنان دولت به خصوص بازنشستگان هستیم .

وی ادامه داد: لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از سوی مجلس برای اصلاحاتی به دولت برگشت داده شد و پس از انجام اصلاحات به مجلس تقدیم و در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد و هم‌اکنون اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان موافق اجرای آن و خواستار رسیدگی به وضعیت نامطلوب معیشت بازنشستگان هستند . 

این نماینده مردم استان یزد در مجلس یازدهم  اظهارکرد: مهمترین عامل در فقدان رتبه‌بندی معلمان در یک دهه گذشته ناتوانی وزیران آموزش و پرورش در انجام تکالیف قانونی خود برای دفاع از حقوق حقه کارکنان این وزارتخانه بود که با این وجود مجلس تمامی توان خود را برای اجرای این لایحه در فرصت باقیمانده به کار خواهد بست.

جوکار در ادامه با قدردانی از پیگیری مطالبه بازنشستگان آموزش و پرورش از اعضا درخواست کرد، چنانچه پیشنهادی برای تامین منابع درآمد معتبر و پایدار برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در سال۱۴۰۱ شمسی دارند پیشنهادهای خود را به صورت مکتوب در اسرع وقت به وی ارایه دهند.

در ابتدای این نشست امیرحسین رادمنش رییس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان یزد و محمد آقایی عضو و مشاور کانون‌های بازنشستگان کشور به طرح دیدگاه‌ها و طرح مطالبه خود در خصوص توجه جدی و عملی مجلس و دولت در خصوص رسیدگی به وضعیت لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و رتبه‌بندی معلمان در بودجه ۱۴۰۱ پرداختند.

 مقرر شد تا حصول نتیجه مناسب و قانونی از سوی نماینده مردم، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی، موضوع پیگیری و اقدام و اطلاع‌رسانی لازم صورت گیرد.

هم‌اکنون کانون بازنشستگان در تمامی ۱۱ شهرستان استان یزد فعال است .

استان یزد ۱۵ هزار فرهنگی بازنشسته و حدود ۱۶ هزار فرهنگی شاغل دارد و تعداد دانش‌آموزان در سال تحصیلی جاری حدود ۲۸۵ هزار نفر است که در ۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند و از تعداد بازنشستگان سایر اداره های استان یزد رسما آماری در دست نیست.

دولت و نمایندگان پیگیر اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان هستند