دولت و مجلس فکری به حال وضعیت صدور مجوزها کنند

خبرگزاری ایسنا

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده ظهر امروز (۲۹ بهمن ماه) در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: نگذاریم این ماه رجب بدون بهره‌مندی از فضایلش بگذرد. در این ماه شریف مناجات و بندگی را فراموش نکنیم و مناجات و راز و نیاز با خدا و سجده بر خدا آثار و برکات زیادی دارد.

وی با اشاره به روز اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: هم دولت و هم مجلس فکری به حال وضعیت صدور مجوزها بکنند تا مردم بیچاره این وضعیت نشوند و این یک زخم کهنه در کشور ما است و باید قوا فکری به حال این وضعیت کنند و فرآیند صدور مجوزها را کوتاه کند.

امام جمعه بندرعباس بیان کرد: شنیدم که دولت در صدد راه اندازی یک سامانه است که جواب استعلامات فوری داده شود و صدور مجوزها سرعت بگیرد که کار خوبی است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه‌های نماز جمعه به نقش روحانیت در دفاع مقدس اشاره و بیان داشت: در میان اقشار گوناگون، روحانیت در مقایسه با جمعیتش، بیشترین شهید را داده است و در همین بندرعباس یک مدرسه روحانیت به جبهه‌ها رفتند و ۳۵ شهید دادند.

وی با تبریک روز مهندس، ادامه داد: ما در این زلزله اخیر در هرمزگان، زحمات و تلاش‌های مهندسان‌مان را دیدیم که کمترین آسیب رسید و مهندسان ما در استحکام بناها دقت هرچه بیشتری داشته باشند و این برای روستاها خیلی مهم است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان به آمار پایین رشد جمعیت کشور اشاره و گفت: اگر خدای ناکرده هر خانواده‌ای ۲ فرزند داشته باشند، رشد ما صفر است چون با مرگ پدر و مادر عملا فقط دو نفر بجای آنها باقی می‌ماند و اگر یک بچه داشته باشند، رشد جمعیت منفی می‌شود و تاکید رهبر معظم انقلاب بر مساله جمعیت بدلیل حفظ ریشه‌های تمدنی و سلامت خانواده و تداوم این کشور است.

حجت‌الاسلام عبادی‌زاده تصریح کرد: در مذاکرات وین امروز ایران با یک بسته محتوایی مشخص پا به مذاکرات گذاشته و آمریکا بر سر یک دوراهی سخت است که هم نیاز به توافق دارد و هم نمی‌داند چگونه از مواضع خودش عقب بنشیند و لذا مذاکره‌کنندگان ما باید با درایت عمل کرده و باید مراقب بازی‌های رسانه‌ای دشمن باشیم چون این رفتارها سابقه دار است ولی گرفتن ضمانت‌ها ضروری است.

وی به تقسیم کار اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در مذاکرات اشاره و بیان کرد: صهیونیست‌ها هم دنبال قاطی کردن خود در مذاکرات هستند اما بدانیم که آنها هیچ جایگاهی نزد ملت ایران ندارند.

امام جمعه بندرعباس در پایان گفت: فلسطینی‌ها در غزه و کرانه باختری مسلح شده‌اند و انتفاضه جدید سبب نابودی صهیونیست‌ها خواهد شد و اتصال کرانه باختری با غزه نویدبخش قدرت‌گرفتن انتفاضه پرشوری است که زمینه‌ای برای نابودی و دریوزگی صهیونیست‌ها خواهد شو و الیس الصبح بالقریب.

دولت و مجلس فکری به حال وضعیت صدور مجوزها کنند