افزایش مراجعه ۴۰ درصدی بیماران کرونا به بیمارستان شهدای پاکدشت

خبرگزاری ایرنا :

دکتر هادی کریمی روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: بیمارستان شهدای پاکدشت از ۱۴۰ تخت دایر برخوردار است که ۴۰ تخت آن در بخش بستری عمومی کرونا و ۲۷ تخت در بخش بستری اطفال مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده که با این اقدام، ظرفیت تمامی تخت‌ها تکمیل شده است.

مدیر بیمارستان شهدای پاکدشت خاطرنشان کرد: با توجه درگیری کودکان در سویه اُمیکرون،  تعداد ابتلای اطفال افزایش داشته و حتی کودک ۲ ماهه نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی ادامه داد: هم اکنون مراجعه بیماران سراپایی به بخش اورژانس در ۲۴ ساعت حدود ۵۰۰ نفر و درمانگاه تخصصی ۳۰۰ نفر است که بیش از ۶۰ درصد آنان را بیماران کرونایی تشکیل می‌دهند.

کریمی وضعیت بیماری و مراجعه کنندگان را با توجه به افزایش ابتلا، حاد عنوان کرد و افزود: به دلیل مرکزیت این بیمارستان و وجود بخش های مراقب ویژه، تعداد مراجعین افزایش یافته است.

مدیر بیمارستان شهدای پاکدشت یادآور شد: با توجه به نزدیکی ایام عید و تعطیلات، از مردم درخواست می‌شود تا از حضور در تجمعات پرهیز کنند زیر حضور فرد مبتلا در مکان‌های شلوغ می‌تواند باعث ابتلا حدود ۴۰ نفر شود.

وی افزود: بخش CCU بیمارستان شهدا با ۱۴ تخت و تجهیزات کامل آماده بهره‌برداری است که با توجه به شیوع اُمیکرون در بین اطفال و افزایش مراجعه به تهران، چنانچه نیاز به بخش ICU کودکان باشد، این بخش نیز به اطفال اختصاص پیدا می‌کند.

پاکدشت در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد. تا کنون ۶۴۸ هزار و ۵۱۰  دوز واکسن در پاکدشت تزریق شده که از این تعداد، ۲۹۳ هزار و ۸۵۸ نوبت اول، ۲۶۲ هزار و ۳۳۰ نوبت دوم و ۹۲ هزار و ۳۲۲ دوز سوم است.

پاکدشت با ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

افزایش مراجعه ۴۰ درصدی بیماران کرونا به بیمارستان شهدای پاکدشت