توجه به مهاجرت معکوس در دستور کار بنیاد مسکن همدان قرار گیرد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا قاسمی فرزاد پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همدان که با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور و مسئولان استانی برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات ۱۵ ساله حسن ظفری؛ مدیرکل سابق بنیاد مسکن همدان عنوان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از یادگارهای بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن یک مجموعه انقلابی، پویا، پرتلاش و دارای اهمیت است، گفت: راه و شهرسازی در شهرها و کلان‌شهرها و، بنیاد مسکن نیز در حوزه روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، متولی امور عمرانی و آبادانی است.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: در ادوار مختلف روستاها همیشه مورد توجه قرار گرفته، اما در دولت سیزدهم، یکی از برنامه‌ها و طرح‌های مورد توجه، بررسی و رفع مشکلات روستاها است.

وی با بیان اینکه طبق آنچه که در دولت سیزدهم سیاست‌گذاری شده است، در افق چهار ساله، روستاها تحولات رو به رشدی انجام و اجرا خواهد شد، افزود: یکی از اقدامات تأثیرگذار و تحول‌کننده که در بنیاد مسکن در دستور کار قرار گرفته طرح هادی در روستاها است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه نقش طرح هادی در روستاها به نوعی، همان نقشی است که طرح جامع در شهرها ایفا می‌کند، گفت: با توجه به نگرش نظام و رهنمودهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهور، باید از مهاجرت به شهرها و کلانشهرها جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: در راستای مهاجرت معکوس یعنی از شهرها به روستا، اقدامات لازم و تشویقی در دستور کار قرار گیرد.

استاندار همدان ادامه داد: روستا یک محیط مولد، کم‌هزینه و پُرفایده است، بنابراین برای آبادانی روستاها و پرنشاط باید طرح جامع را به شکل گسترده و وسیع دید.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه در بازنگری طرح‌های هادی، روستاها و توسعه‌آن‌ها به شکل مناسب و فنی دیده شوند، اضافه کرد: فضای روستا در شرایط کنونی بسته است و باید در بازنگری طرح‌هادی راه رشد و توسعه روستاها هموار شود تا نسل‌های بعدی ساکنان روستا بتوانند از منافع آن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در روستاها نیز باید جلوی اقدامات خودسرانه، ساخت‌وسازهای غیرفنی و بی‌رویه‌ی غیر مجاز گرفته شود.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای تأمین مسکن روستاییان نیز باید تلاش کرد، زیرا طبق قانون اساسی، داشتن مسکن حق طبیعی هر ایرانی است.

استاندار همدان تاکید کرد: بنیاد مسکن استان در راستای تأمین زمین روستاییان که در نهضت ملی مسکن به عنوان اهتمام ویژه دولت سیزدهم نیز لحاظ شده، تلاش کند.

گفتنی است در این آئین،، مهندس مسعود رضایی از نیروهای بومی استان به عنوان مدیر کل جدید این نهاد معرفی شد.

توجه به مهاجرت معکوس در دستور کار بنیاد مسکن همدان قرار گیرد