۹۷.۶ درصد جمعیت هدف ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان بروجن باسوادند

خبرگزاری ایرنا :

مسعود ملکی روز چهارشنبه در شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بروجن تاکید کرد: برنامه‌ریزی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی و برگزاری جشن باسوادی ۱۰۰ درصدی این شهرستان در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در این راستا اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بروجن همکاری لازم را داشته باشند و نسبت به تسهیل در روند باسوادی افراد واجد شرایط اقدام کنند.
ملکی تصریح کرد: ارائه مشوق‌هایی برای حضور بی‌سوادان در کلاس‌های سوادآموزی و برگزاری دوره‌های آموزشی با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی در رسیدن به این هدف تاثیرگذار و نقش‌آفرین است.
وی یادآور شد: جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی در روستاهای دارای ۱۰۰ درصد جمعیت باسواد شهرستان بروجن برگزار خواهد شد.
معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان بروجن برای عملیاتی شدن برنامه‌های سوادآموزی در این شهرستان ضروری است.
بهمن خدادادی تاکید کرد: میانگین باسوادی کشور تا زمان برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ برابر ۹۴.۷ درصد و در استان ۹۴ درصد بوده است.
وی افزود: از سال ۱۳۹۵ تاکنون این میانگین افزایش یافته و براساس منابع رسمی سامانه سواد آموزش و پرورش جامعه هدف سوادآموزی ۱۰ تا ۴۹ سال کشور ۹۷.۱ و در استان ۹۶.۸ درصد است.
خدادادی تصریح کرد: ۲۰۰ نفر از آموزش‌دهندگان حوزه سوادآموزی استان براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۹ جذب آموزش و پرورش و ۴۱ نفر مشمول طرح ایثارگری شدند که مراحل استخدام آنان در دست اقدام است.
وی اظهار داشت: تعیین تکلیف تمامی آموزش‌دهندگان حوزه سوادآموزی در سطح ملی و استان در دستور کار قرار دارد.
به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

https://dailies.ir/20/01/2022/%db%b9%db%b7-%db%b6-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af-%d8%ac%d9%85%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d9%87%d8%af%d9%81-%db%b1%db%b0-%d8%aa%d8%a7-%db%b4%db%b9-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d9%87%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/