صنعت نفت آبادان – نساجی مازندران جدال جنوبی‌ها و شمالی‌ها

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس روز چهارشنبه هفته جاری با چند دیدار حساس برگزار می‌شود که در یکی از این رقابت‌ها جدال ۲ تیم پرطرفدار جنوب و شمال کشور به میزبانی تیم آبادانی به مصاف هم می‌روند.

صنعت‌نفت آبادان با هدایت سید علیرضا منصوریان روند خوبی را آغاز کرده و پس از چند پیروزی پیاپی هفته گذشته در دیدار بیرون از خانه در برابر فجر سپاسی شیراز متوقف شد و اکنون به دنبال تداوم پیروزیهای خود بر نساجی است تا جایگاهش در جدول رده بندی را بهبود بخشد.

این بازی در حالی برگزار می‌شود که شرایط برای ۲ تیم در بازی هفته گذشته متفاوت بود، تیم صنعت‌نفت آبادان در بازی گذشته برابر میزبانش فجر سپاسی شیراز به مساوی بدون گل رسید و در آن سوی میدان نیز تیم نساجی برابر میهمانش گلگهر سیرجان تن به شکست خانگی داد.

تیم های صنعت‌نفت آبادان و نساجی ماندران در کنار تیمهای پیکان، آلومینیوم اراک، فولاد خوزستان و گلگهر سیرجان از تیم‌های میانه جدول رده‌بندی لیگ برتر هستند و برای صعود در جدول نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار دارند و این موضوع به حساسیت این بازی افزوده است.

صنعت‌نفت آبادان در خط حمله حسن بیت‌سعید مهاجم آماده و خطرناک را در اختیار دارد که نشان داده‌ برای هر خط دفاعی بازیکن آزاردهنده‌ای است، این بازیکن انتخاب اول منصوریان در برابر نساجی خواهد بود تا بتواند از تجربه و قدرت گلزنی این بازیکن برابر سرخپوشان مازندرانی استفاده کند.

نساجی مازندان با ۲۰ گل خورده در ۱۸ بازی گذشته خود یک خط دفاعی متزلزل را در اختیار داشته که به نظر می‌رسد عبور از این خط دفاعی برای نفتی‌ها چندان کار سختی نباشد.

نساجی مازندران با چهار برد، ۹ تساوی و پنج باخت و کسب ۲۱ امتیاز در رتبه دهم جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار دارد و در برابر حریفان خود ۲۰ گل خورده و ۱۷ گل زده را در کارنامه دارد.

در آن سوی میدان شاگردان علیرضا منضوریان با هفت پیروزی، پنج تساوی و ۶ شکست و کسب ۲۶ امتیاز در رتبه هفتم جدول قرار دارند، نفتی‌ها نیز ۱۳ گل زده و ۱۴ گل خورده در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.

در آخرین تقابل‌ ۲ تیم، صنعت‌نفت آبادان توانست با ۲  گل حکیم نصاری در قائمشهر تیم نساجی را شکست دهد و با توجه به آماده بودن شاگردان منصوریان به نظر می‌رسد هشتمین برد برای برزیلی های ایران دور از دسترس نباشد.

در تیم صنعت‌نفت طالب ریکانی و حکیم نصاری در کنار جوانانی مانند فاخر تهامی و امید حامدی‌فر هفته‌های اخیر به همان تیمی تبدیل شدند که هواداران چند آتشه آبادانی انتظارش را دارند و پیروزی بر نساجی اکنون خواسته این هواداران است تا تیم خود را در بالای جدول ببینند.

اما حسین زامهران و کریم اسلامی ۲ بازیکن با تجربه نساجی در این فصل زوج خوبی را تشکیل داده‌اند که با سرعت بالای خود روز سختی را برای خط دفاعی صنعت‌نفت رقم خواهند زد.

خط دفاعی صنعت‌نفت با داشتن رضا یزداندوست و محمد طیبی در هفت بازی اخیر کاملا شاداب و کم اشتباه نشان داده اما مهاجمان نساجی منتظر اشتباه مدافعان میزبان خود خواهند بود تا از این طریق به گل برسند.

تقابل کریم اسلامی و رضا یزداندوست در خط دفاعی صنعت‌نفت و حسن بیت‌سعید و سعید صادقی در خط دفاعی تراکتور و حسین زامهران و طالب ریکانی در خط میانی از دیدنی‌های این دیدار خواهد بود.

بازیکن تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان در خصوص این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: بازیکنان صنعت‌نفت برای این بازی انگیزه خاصی دارند و حریف روز سختی را برابر ما تجربه خواهد کرد.

حسن بیت‌سعید اظهار داشت: نساجی تیم بسیار خطرناکی است که چیزی برای از دست دادن ندارد و برابر ما برای پیروزی به میدان خواهد آمد ولی در آبادان شانس کمی برای کسب امتیاز دارد.

وی افزود: هدفمان فقط کسب سه امتیاز این دیدار است و برای رسیدن به آن نیز تمرین سختی را در چندروز گذشته پشت سر گذاشتیم.

بیت‌سعید بیان کرد: البته نساجی سخت گل می‌خورد و به راحتی نمی‌توان از این تیم امتیاز گرفت، این دیدار برای ما اهمیت بسیار بالایی دارد و با تمام دشواری‌ها به پیروزی خواهیم رسید.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان چهارشنبه چهارم اسفندماه در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر میزبان نساجی مازندارن است.

صنعت نفت آبادان – نساجی مازندران جدال جنوبی‌ها و شمالی‌ها