معاون استاندار مازندران برای تکمیل پل ماشلک نوشهر تا پایان سال مهلت تعیین کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، رضا علیخانی امروز پنجشنبه در بازدید از روند بازسازی پل ماشلک گفت : با توجه به آستانه ایام نوروز و حضور گردشگران در منطقه، پل ماشلک در رفع مشکل ترافیک این شهر نقش بسزایی دارد و می طلبد ساخت این پل با شتاب بیشتری انجام شود.

وی ادامه داد : باید سرعت بخشی و کیفیت مطلوب در روند کار همزمان در نظر گرفته شود و این پل مهم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

عملیات اجرایی احداث پل دوم بر روی رودخانه ماشلک در ضلع شرقی شهر نوشهر شهر آذر ماه امسال با اعتبار ۴۰ میلیارد تومانی حضور رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و استاندار مازندران شروع شد و هم اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

برای ساخت این پل  ۵۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شد که ۳۸ میلیارد تومان آن از منابع شهرداری نوشهر و بقیه نیز از منابع ملی و استانی تامین خواهد شد. 

مهم ترین مشکل پل ماشلک که بیش از نیم قرن قدمت دارد عرض کم آن بود که در ایام گردشگری باعث تشکیل ترافیک در محدوده شهری نوشهر می شد. ساخت پل جدید یکی از مطالبات مردم در چند سال گذشته برای رفع این مشکل بوده است.

معاون عمرانی استاندار مازندران همچنین در بازدید از بخش های مختلف کارخانه تولید قیر و آسفالت شهرستان نوشهر، حمایت از واحدهای تولیدی را برنامه های راهبردی دولت سیزدهم اعلام کرد.

وی گفت: براساس سیاست های محوری دولت سیزدهم و در راستای تحقق شعار سال مبنی بر «رونق تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»، حمایت از واحدهای تولیدی برای رفع موانع موجود در مسیر رشد و توسعه اقتصادی اولویت مهمی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان محسوب می شود. 

وی در حاشیه بازدید به خبرنگاران گفت: در راستای سیاست محرومیت زدایی دولت ورفع مشکلات مردم بخش کجور باید نگاه اقتصاد مقاومتی در جهت اشتغال وتوسعه اقتصادی برنامه شود.
علیخانی شناخت از وضع موجود منطقه از جمله راه های مواصلاتی و سایر مشکلات موجود شهرستان را هدف سفر خود برشمرد.
وی تصریح کرد:بخشی از مشکلات فوری منطقه با تعامل دستگاهها بر طرف خواهد شد ولی برخی نیاز به در نظر گرفتن تخصیص اعتبار در سال اینده دارد.

علیخانی به همراه  مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، مدیرعامل آب‌ و فاضلاب روستایی و شهری و مدیرکل بنیاد مسکن از پروژه اصلاح مسیر و رفع ۱۴ نقطه حادثه خیز مسیر دوآب به شهر کجور شهرستان نوشهر و همچنین مشکلات طرح تفصیلی شهرهای پول و کجور و مشکلات روستاهای کشکک، اویل، چورن و فیروزکلا در بخش کجور بازدید کرد.

https://dailies.ir/24/02/2022/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d9%88%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d8%b2%d9%86%d8%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%da%a9%d9%85%db%8c%d9%84-%d9%be%d9%84/