هشدار بارش باران و وقوع سیل در استان یزد/ احتمال خسارت در برخی شهرستان‌ها

خبرگزاری ایرنا :

در اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران یزد خطاب به مسئولان استان آمده است: با توجه به ورود سامانه بارشی مانسون و احتمال وضعیت سیلابی در سطح کشور و استان، مورد انتظار است تدابیر لازم جهت مدیریت شرایط اضطراری اتخاذ گردد.

این اداره کل، پایش بهنگام وضعیت جوی و توجه به هشدارهای مربوطه، بازدید از سیلیندها، بندهای خاکی و قنوات، پاکسازی و اصلاح مسیل ها، کانالها و پل ها، بازدید و آماده به کار بودن تجهیزات و ماشین آلات، آمادگی و تشکیل تیم های واکنش سریع، تدابیر لازم برای آمادگی مردم و ذینفعان و رعایت و اجرای سایر موارد احتیاطی حسب صلاحدید و ضرورت را از مسوولان ذیربط خواستار شده است. 

در هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی استان هم آمده: سامانه بارشی همراه با رعد و برق و رگبار از صبح روز چهارشنبه هفته جاری تا صبح روز جمعه اینده در استان فعال خواهد بود.

این اطلاعیه می‌افزاید: شهرهای یزد، ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، تفت، مروست، مهریز، میبد و هرات تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد و مخاطرات آن جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر خواهد بود و احتمال برخورد صاعقه نیز وجود دارد.

هواشناسی یزد افزوده: با توجه به آنکه بارش ها در استان های فارس و کرمان از شدت بیشتری برخوردار است احتمال انتقال روان اب و سیلابی شدن مسیل ها و بروز خسارت در شهرستان های هم مرز با این استان ها (ابرکوه ، خاتم و مروست) وجود دارد .

هواشناسی یزد، پاکسازی مسیل ها و کانال های انتقال آب، عدم اتراق در حاشیه رودخانه ها ، عدم چرای دام در ارتفاعات و اجتناب از صعود به قله‌ها را خواستار شده است.

هشدار بارش باران و وقوع سیل در استان یزد/ احتمال خسارت در برخی شهرستان‌ها