اصلاح قوانین برای رفع موانع؛ انتظار بخش خصوصی از دولت

خبرگزاری ایسنا

علی یگانه‌فرد ظهر امروز (۷ اسفندماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سال گذشته و به همت اتاق بازرگانی زنجان و در راستای توسعه تجارت، نقشه راه تجارت خارجی استان تدوین شد که در نتیجه امسال آمار تولید استان رو به رشد بوده و این موضوع در صادرات نیز خود را نشان داد که این افزایش‌ها بیانگر برنامه‌های رشد تولید و صادرات است.

وی با بیان اینکه در کنار این موارد، انتظار بخش خصوصی از دولت و مجلس اصلاح قوانین و رفع موانع تولید در برنامه‌ریزی‌ها به نفع تولید و صنعت است، تصریح کرد: اصلاح فرآیند واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی نیز چون کشورهای همسایه که زمین ارزان قیمت در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهند، نیازمند اصلاحاتی است.

این مسئول با تاکید بر ایجاد وحدت رویه در شبکه بانکی در تنظیم قراردادها و تسهیلات برای تولید، گفت: تک نرخی و تثبیت قیمت ارز که از عوامل مهم در تولید و تجارت است نیز از جمله خواسته‌های بخش خصوصی است که امیدواریم در دولت این مورد هم به جد در دستور کار قرار گیرد تا کمک حالی برای صنعت و تولید باشد.

یگانه‌فرد با بیان اینکه فراهم ساختن امکان پرداخت و دریافت از طریق رمز ارزها که در دنیا مرسوم شده، در کشور ما نیز می‌تواند در دستور کار باشد، تصریح کرد: همچنین از دیگر درخواست‌های ما افزایش تعداد رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف مهم است که تجارت کشور از این طریق می‌تواند رونق و سرعت گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از تولیدات داخل و تجهیزات و مواد اولیه وارداتی از اهمیت بالایی برخوردار است تا تولید به سمتی هدایت شود که نیازها در بخش‌های مختلف آن برطرف شود، خاطرنشان کرد: برای استان زنجان در سال آینده رشد ۸ درصدی هدف‌گذاری شده که امید است و با برنامه‌های تدوین شده رشد صادراتی را تجربه کنیم و صادرات ما به ۱ میلیارد دلار برسد.

اصلاح قوانین برای رفع موانع؛ انتظار بخش خصوصی از دولت