شرایط مالی بسیاری از اصناف و مغازه داران مناسب نیست

خبرگزاری ایسنا

آخرین اجلاس اتاق اصناف شهرستان ورامین در سال ۱۴۰۰ با حضور رئیس اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی شهرستان ورامین برگزار شد. 

سید عباس میری رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین ظهر یکشنبه هشتم اسفند ماه در اجلاس اتاق اصناف این شهرستان خاطر نشان کرد: بودجه اتحادیه های صنفی برای سال آینده باید بر اساس شفافیت باشد و حتما هیئت مدیره هر اتحادیه نظارت لازم را داشته باشد ؛ قانون صنفی و نحوه انتخابات اتحادیه ها توسط مجلس تغییر داشته است و اجرای آن قانون است ، اما انتقاداتی به این مصوبه هم وجود دارد. 

وی ادامه داد: دولت و مجلس در بودجه ۱۴۰۱ باید به کمک اصناف بیایند و شرایط اقتصادی بازار و مغازه داران را لحاظ کنند ؛ شرایط مالی بسیاری از اصناف و مغازه داران مناسب نیست و دوسال فشار کرونا و کاهش قدرت خرید مردم عملا بسیاری از مغازه داران را به تعطیلی کشانده است. 

وی با تقدیر از شورای اسلامی شهر و شهرداری ورامین یادآور شد: همکاری مدیران شهری به اتاق اصناف بسیار کمک کرد و امیدواریم سال آینده هم شهرداری تعامل خوبی داشته باشد.

میری بیان کرد: اتاق اصناف شهرستان ورامین با بدنه فرمانداری ، اداره صمت و سایر نهادها همکاری دارد و روسای اتحادیه ها باید همیشه به فکر همکاری باشند و از برخورد و اختلاف با ادارات خودداری کنند ؛ بسیاری از مسئولان شهر از جمله دستگاه های امنیتی و انتظامی می دانند اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی در این دوسال که کرونا موجب تعطیلی مغازه ها شد ، چگونه فضا را مدیریت کردند که انصافا شرمنده صبرو همکاری مغازه داران شدیم. 

رییس اتاق اصناف شهرستان ورامین با بیان شرایط سخت تعطیلی مغازه ها و پاساژ ها گفت: اجرای مصوبات ستاد کرونا طبق دستور رهبر معظم انقلاب واجب است و اینکه مغازه داران ورامین همکاری لازم را داشتند باید ما قدردان آنها باشیم. 

وی با گلایه از برخی مسؤلان کشوری خاطر نشان کرد: دو سال است قول هایی از سوی مجلس و دولت قبل و فعلی برای حمایت از اصناف دادند اما کاری صورت نگرفته است و اتاق اصناف به‌ عنوان صدای هزاران مغازه دار بارها این گلایه ها را منتقل کردیم. 

وی بیان کرد: سال آینده شاهد برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی در ورامین هستیم و با توجه به تغییرات در قانون صنفی توسط مجلس بسیاری از روسای صنفی ورامین تغییر خواهند کرد که قطعا خروج بزرگان صنفی از اتحادیه ها شاید در نگاه اول مشکلاتی ایجاد کند ، اما ورود افراد تازه نفس می تواند گام بلند برای حرکت های جهادی در اصناف ورامین باشد.

شرایط مالی بسیاری از اصناف و مغازه داران مناسب نیست