همه معلمان باید مربی تربیتی باشند

خبرگزاری ایسنا

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی در دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسؤلان آموزش و پرورش با وی به مناسبت سالروز تأسیس امور تربیتی، با اشاره به سه رسالت مهم در آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش باید فضاهای متنوع، مناسب و ایمن برای تعلیم و تربیت در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از وقت آموزش و پرورش صرف ساخت فضای آموزشی می شود که مطالبه مردمی و هم ضروری است خاطر نشان کرد: اگر تعلیم و تربیت در فضای آرام و ایمن صورت بگیرد قطعأ مؤثر خواهد بود. 

علیدادی سلیمانی بیان داشت: آموزش و علم آموزی رسالت دوم آموزش و پرورش است که مهمتر از رسالت اول می باشد و آموزش و پرورش باید در راستای علم آموزش و آگاهی بخشی به دانش آموزان با ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی تلاش کند تا دانش آموزان استان در کنکور و المپیاد های علمی بدرخشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهار داشت: پرورش و تربیت رسالت سوم آموزش و پرورش است که توجه به آن جهت تربیت نسلی متعهد، متفکر، دیندار وکارآمد ضرورتی انکار ناپذیر است.

حسن علیدادی با بیان اینکه تربیت از آموزش هم مهمتر است اظهار کرد: تربیت انسان به معنای واقعی و در تراز جمهوری اسلامی ایران با توجه به مسائل تربیتی محقق می شود و اگر تربیت ضعیف باشد کسب رتبه در المپیاد یا دیگر رتبه علمی هیچ فایده ای ندارد. 

وی با تاکید بر اینکه همه معلمان باید مربی تربیتی باشند و به تربیت دانش آموزان توجه نمایند گفت: همچنین همه معلمان باید بر معرفی الگو های موثر به دانش آموزان در کلاس های درس تاکید کرد.

علیدادی سلیمانی بیان کرد: آموزش و پرورش زمانی نتیجه می گیرد که به هر سه رسالت اصلی خود توجه نماید اما پرورش مهمترین کار و اصلی ترین کار در آموزش و پرورش است.

همه معلمان باید مربی تربیتی باشند