تیم مدیریتی اقتصاد قزوین تحول‌گراست

خبرگزاری ایسنا

محمد مهدی اعلایی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که عصر یکشنبه هشتم اسفند در استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: یکی از ابزارهای جهش اقتصاد توجه به اقتصاد دانش‌بنیان است و در نقشه جامع علمی کشور مقرر شده بخش مهمی از اقتصاد کشور اقتصاد دانش بنیان باشد. یکی از روش‌های نتیجه گرفتن در اقتصاد دانش‌بنیان شناسایی واحدهای در معرض آسیب، توجه به کارایی بیشتر در اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی خاطرنشان کرد: استان قزوین به لحاظ منابع انسانی استانی برخوردار است و نخبگان و دانشمندان بسیاری در آن مشغول فعالیت هستند؛ فعالان بخش اقتصادی پس از مطالعه، ریسک کرده و اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در این میان مسئولان وظیفه دارند از آنان حمایت لازم را انجام دهند.

استاندار قزوین تاکید کرد: تیم مدیریتی اقتصاد استان تیمی تحول‌گرا و ریسک‌پذیر است و روزهای پیش‌رو مسیر هموارتری را برای کسب و کارها فراهم خواهیم کرد.

وی اشاره کرد: یکی از عمده‌ترین نیازهایی که شرکت‌های مطرح شده در جلسه داشتند اختصاص زمین برای توسعه فعالیتشان بود که این امر را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا اراضی جدید را به فضای صنعت و تولید استان اضافه و زیرساخت‌های آن را فراهم کنیم.

اعلایی تصریح کرد: تامین مالی از دیگر موارد مطرح شده توسط شرکت‌های حاضر در جلسه بود؛ همه بنگاه‌ها به‌دلیل دانش‌بنیان بودن دنبال ساختار جدیدی برای توسعه تولید بودند؛ تامین مالی توسط تسهیلات بانکی متداول‌ترین روش تامین مالی برای شرکت‌ها و واحدهای تولیدی است اما با توجه به ظرفیت محدودی که بانک‌ها دارند تامین مالی به این روش دشوار است. به همین منظور از روش‌های جدید تامین مالی مانند زنجیره ارزش نباید غافل شد.

استاندار قزوین بیان کرد: واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شوند مشکلاتی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است برای همین ممنوعیت واردات آنان در دستور کار قرار گرفته است چراکه شرکت‌های دانش بنیان محصولاتی را تولید می‌کنند که نمونه آن وارد کشور می‌شود.

https://dailies.ir/27/02/2022/%d8%aa%db%8c%d9%85-%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af-%d9%82%d8%b2%d9%88%db%8c%d9%86-%d8%aa%d8%ad%d9%88%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%aa/