حمله عناصر «الشباب» به مراکز پلیس سومالی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های خبری از شنیده شدن صدای تیراندازی و وقوع چند انفجار در موگادیشو پایتخت سومالی خبر دادند.

شبکه المیادین به نقل از وزیر امنیت داخلی سومالی گزارش کرد که عناصر گروه تروریستی الشباب به مراکز پلیس و نقاط ایست و بازرسی امنیتی در موگادیشو حمله کردند.

وبگاه «الصومال الجدید» نیز گزارش داد که عناصر الشباب نیمه شب گذشته با یک خودروی بمب‌گذاری شده به یک مرکز پلیس در محله «کحدا» در موگادیشو حمله کردند و به دنبال آن درگیری بین این عناصر، افراد مسلح و نیروهای امنیتی به وقوع پیوست. نیم ساعت پس از آن نیز عناصر الشباب با حمله به منطقه درالسلام، معاون مدیر محله «هلوا» را هدف قرار دادند.

بنابراین گزارش، صدای این انفجارها در سراسر موگادیشو شنیده شد و پلیس سومالی نیز اعلام کرد که عناصر الشباب به محله کحدا و منطقه دارالسلام حمله کردند. افراد مسلح همچنین به مراکزی در مناطق واقع در بین «علمدا» و «علیشابیها» در اطراف موگادیشو حمله کردند و صدای تیراندازی و شلیک گلوله توپخانه به گوش می‌رسید.

خبرگزاری آناتولی به نقل از سرهنگ «عبدالفتاح آدم» سخنگوی پلیس سومالی گفت که دو انفجار انتحاری در دو مرکز پلیس محله کحدا و منطقه دارالسلام به وقوع پیوست. شبکه سعودی العربیه نیز گزارش کرد که در این حملات شش نفر از جمله یک نیروی پلیس کشته و پنج نفر دیگر نیز زخمی شدند.  

م


حمله عناصر «الشباب» به مراکز پلیس سومالی