حملات راکتی مزدوران آمریکا به عفرین در سوریه؛ 7 نفر کشته شدند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی حاضر در استان حلب واقع در شمال غرب سوریه از درگیری شدید مزدوران وابسته به آمریکا و ترکیه خبر دادند.

این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» -وابسته به آمریکا- مناطق مختلفی از شهر عفرین در شمال حلب را هدف حملات راکتی قرار دادند.

به گفته این منابع، در جریان این حملات، هفت نفر کشته و 25 نفر دیگر نیز زخمی شدند. این شهر تحت اشغال مزدوران وابسته به ترکیه قرار دارد.

این در حالی است که مناطق شمالی استان حلب در نزدیکی مرز ترکیه، امروز شاهد حملات متقابل ترکیه و تروریست‌های همسو با این کشور و شبه‌نظامیان کُرد بود.

 توپخانه ارتش ترکیه، مواضع شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» (YPG) را در روستای «عین دقنه»، اطراف شهر «تل رفعت»، شهرک «شیخ عیسی» و اطراف شهرک «دیر جمال» گلوله باران کرد. در این حملات سه نفر از شبه‌نظامیان کُرد کشته و دوازده نفر زخمی شدند.

در مقابل نیز شبه‌نظامیان کُرد اطراف شهر «اعزاز»، عفری» و اطراف پادگان نظامی ترکیه را راکت‌باران کردند. در شهر عفرین به گفته منابع محلی، چهار نفر کشته و پانزده نفر زخمی شدند.

همزمان ساکنان شهرک «تل رفعت» نیز به خیابان‌ها آمده و در حالی که پرچم سوریه را در دست داشتند. علیه ترکیه و شبه‌نظامیان همسو با این کشور شعار دادند.

ارتش ترکیه از سال ۲۰۱۶ و به بهانه مقابله با قدرت‌گیری شبه‌نظامیان کُرد در شمال و شمال شرق سوریه حضور نظامی خود را گسترش داده است. شبه‌نظامیانی که به گفته مقامات آنکارا با عناصر پ.ک.ک ارتباط عمیقی دارند.

در این راستا ارتش ترکیه و تروریست‌های همسو با این کشور از جمله گروهک ارتش آزاد، در ۲۴ آگوست ۲۰۱۶ عملیات «سپر فرات» را انجام دادند و مناطقی در شمال استان حلب از جمله «جرابلس» را به اشغال خود در آوردند. در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ نیز عملیات «شاخه زیتون» در منطقه «عفرین» در استان حلب انجام شد. در نهم اکتبر ۲۰۱۹ نیز عملیات «چشمه فرات» در استان‌های استان‌های حلب، حسکه و رقه آغاز شد و با اشغال مناطقی در نوار مرزی استان رقه پایان یافت.

 


https://dailies.ir/21/01/2022/%d8%ad%d9%85%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%d8%a7%da%a9%d8%aa%db%8c-%d9%85%d8%b2%d8%af%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1/