مسکو: حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت نمی‌شناسیم

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – الکسی پولیانسکی، نماینده روسیه در سازمان ملل در حساب کاربری توییتر خود ضمن ابراز نگرانی از گسترش فعالیت‌های صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی نوشت: «ما نگران برنامه‌های اعلام شده تل آویو برای گسترش فعالیت‌های شهرک سازی در بلندی‌های جولان اشغالی که با مفاد کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو در تضاد است، هستیم. روسیه حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت نمی‌شناسد.»

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روزنامه عبری هاآرتص نیز با اشاره به توییت نماینده روسیه در سازمان ملل، مدعی شد که روسیه حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی سوریه را در پاسخ به محکومیت عملیات نظامی روسیه از طرف اسرائیل به رسمیت نمی‌شناسد.

پیش از این یائیر لاپید، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و آن را نقض نظم بین‌المللی دانست و علی رغم جنایات صهیونیست‌ها علیه فلسطینی ها، مدعی شد که جنگ وسیله‌ای برای حل بحران نیست و می‌توان اختلافات را از طریق دیپلماسی حل کرد!

بامداد امروز (پنجشنبه) تنش‌های بین اوکراین و روسیه شدت گرفت و پس از  فعالیت‌های تحریک آمیز اوکراین و غربی ها، جنگنده‌های روسیه به مواضع نظامی اوکراین حمله کردند. طبق اعلام مقامات اوکراینی، تاکنون روسیه بیش از ۲۰۰ حمله به اوکراین کرده است و همچنان این حملات ادامه دارد.

مسکو: حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت نمی‌شناسیم