هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران افزایش حقوق دستیاران را تصویب کرد

خبرگزاری ایرنا :

دکتر عبدالرضا پازوکی روز سه شنبه در مراسم استقبال از خانواده شهید بسیجی حسن برادری سنجانی و همزمان با روز دانشجو به خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا گفت: به‌رغم کمبود منابع، خودمان را ملزم می دانیم که منابع مالی افزایش حقوق دستیاران این دانشگاه را تامین کنیم.

وی اظهار داشت: با وجود مشکلات اقتصادی کشور و موانع مالی که دانشگاه ها با آن مواجه بودند، وزیر بهداشت، دستور افزایش حقوق دستیاران برای افراد مجرد به ۶ میلیون و برای افراد متاهل به ۸ میلیون تومان را صادر کرد که جای تقدیر و تشکر دارد.

پازوکی ادامه داد: طی سال های گذشته چهار خوابگاه این دانشگاه از مدار ارایه خدمت خارج شده بود که الان به دنبال تهیه خوابگاه های جدید هستیم تا بتوانیم همه به دانشجویان مجرد و متاهل ارایه خدمت کنیم.

وی، اسکان دانشجویان متاهل را از اولویت های این دانشگاه اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم امکانات لازم را برای اسکان دانشجویان متاهل این دانشگاه به نحو مطلوب فراهم کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، روز ۱۶ آذر را روز استکبارستیزی دانشجویان دانست و افزود: خدا را شاکر هستیم مسیری که شهدای دانشجو در روز ۱۶ آذر ترسیم کردند، با قوت بیشتری در دانشجویان فعلی ادامه پیدا کرده است.

پازوکی افزود: شاهد تلاش مضاعف دانشجویان فعلی در عرصه جهاد و استکبارستیزی هستیم و آنان با تلاش علمی دوچندان و فعالیت در شرکت های دانش بنیان و عرصه های علمی و پژوهشی این مسیر را با قوت بیشتری ادامه می دهند.

وی همچنین در مراسم استقبال از خانواده شهید بسیجی حسن برادری سنجانی که در مزار این شهید در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، گفت: خانواده دانشگاه علوم پزشکی ایران طی ۱۱ سال گذشته که از زمان تدفین پیکر مطهر این شهدا می گذارد، سعی کردند وظیفه خود را نسبت به این شهدا به خوبی انجام دهند.

پازوکی افزود: تمام قطعات مزار این شهدا گواهی می دهند که استادان، مسوولان و دانشجویان و کارکنان دانشگاه سعی کردند جایگزین خوبی برای خانواده این شهدا باشند و با حضور مکرر و مداوم بر مزار این شهدا ضمن توشه برداری از فیوضات شهدا، جای خالی خانواده و وابستگان شهدا را تا حدی پرکنند.

به گزارش ایرنا، مراسم تکریم و استقبال از خانواده این شهید احراز هویت شده همزمان با روز دانشجو با حضور جمعی از استادان و کارکنان در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

هویت یکی از شهدای آرمیده در دانشگاه علوم پزشکی ایران از طریق آزمایش دی ان ای مشخص شد. پیکر مطهر این شهید بزرگوار مربوط به شهید بسیجی حسن برادری سنجانی است که ۲۵ فروردین ۱۳۴۳ در تهران چشم به جهان گشود. وی به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت و چهارم خرداد ۱۳۶۱ در شلمچه به شهادت رسید. 

هم اکنون پیکر مطهر دو شهید در دانشگاه علوم پزشکی ایران به خاک سپرده شده که شهید حسن برادری سنجانی یکی از این شهدا است.

مراسم دیدار خانواده شهید «حسن برادری سنجابی» و زیارت مزار شهید در دانشگاه علوم پزشکی ایران امروز برگزار شد.

هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران افزایش حقوق دستیاران را تصویب کرد