افزایش موارد بستری همزمان با رشد مرگ و میر ناشی از کرونا در استرالیا

باشگاه خبرنگاران جوان :
طبق داده‌هایی که امروز (سه شنبه) منتشر شده اند، موارد بستری ناشی از کرونا در استرالیا برای دومین روز متوالی به رکورد جدیدی رسیده است.
این در حالی است که همزمان با شیوع کرونا از سوی یک زیرسویه کرونا که استرالیا را درنوردیده، مرگ و میر روزانه در این کشور نیز برای دومین بار به بالاترین حد خود رسیده است.
طبق گزارش خبرگزاری رویترز، نزدیک به ۵ هزار و ۶۰۰ مورد ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استرالیا گزارش شده اند. این در حالی است که پس از ۱۰۲ مرگ و میر ناشی از کرونا که در روز شنبه گزارش شد، اکنون ۱۰۰ قربانی جدید کرونایی گزارش شده اند.
بر اساس این گزارش، نزدیک به ۳۳۰ هزار مورد ابتلا در هفت روز گذشته گزارش شده اند؛ هرچند مقامات استرالیایی می‌گویند ارقام واقعی ممکن است دوبرابر این عدد باشند.
آناستاسیا پالاسچوک، وزیر اول ایالت کوئینزلند استرالیا گفت: زمان آن رسیده است تا بار دیگر کنار هم جمع شویم و به مبارزه بپردازیم. واکسن بزنیم، در تجمعات و محیط‌های سربسته از ماسک استفاده کنیم و در صورتی که مریض هستید، در خانه بمانید.
گفتنی است افزایش دوباره موارد ابتلا به کرونا اکنون به وسیله دو زیرسویه جدید اُمیکرون یعنی زیرسویه‌های «BA.۴» و «BA.۵» ایجاد شده و فشار زیادی را بر بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان در این کشور ایجاد کرده است.
اکنون ایالت کوئینزلند استرالیا در حال دست و پنجه نرم کردن با سخت‌ترین شیوع در همه گیری کرونا است و طبق مدل سازی اداره بهداشت این ایالت، پیش بینی می‌شود شمار بیماران کرونایی آن اواخر اوت به اوج خود برسد. این در حالی است که علاوه بر افزایش موارد بستری در استرالیا، بسیاری از کارکنان خط مقدم بهداشتی در این کشور به دلیل بیماری یا در مرخصی هستند و یا در قرنطینه به سر می‌برند که همین امر نیز بحران کرونا را در این کشور وخیم‌تر کرده است.
طبق اعلام وزیر اول کوئینزلند، بیمارستان‌ها قرار است تخت‌های بیمار و نیز شیفت‌های اضافی را برای کارکنان خط مقدم حوزه بهداشت افزایش دهند. دنیل اندروز، وزیر اول ایالت ویکتوریای استرالیا نیز گفته است بیش از ۸ درصد از کارکنان در بخش بهداشت یا به تعبیری، حدود ۱۰ هزار کارمند به خاطر مریضی در مرخصی به سر می‌برند.
منبع: خبرگزاری رویترز باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

افزایش موارد بستری همزمان با رشد مرگ و میر ناشی از کرونا در استرالیا