ارز فردایی به بازار ارز التهاب می‌دهد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محسن زنگنه»  در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی با استناد بند ۱۲ اصل ۳ قانون اساسی در اخطار، گفت: در بازار ارز چندین نرخ و قیمت از جمله ارز ترجیحی، ارز نیمایی، ارز صرافی و ارز آزاد وجود دارد که در مکان‌های خاصی خرید و فروش می‌شود و ارز فردایی هم به این موارد اضافه شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: ارز فردایی در فضای مجازی از ۹ صبح تا ۱۱ شب به معاملات ارز می‌پردازد و بازار ارز را پشت سر خود می‌کشاند و به شدت بر التهاب بازار و تهییج آن موثر است.

زنگنه با اشاره به تذکر به روسای بانک مرکزی و وزرای اقتصاد در این باره در یک سال گذشته، ادامه داد: تذکر به این نهادها برای برخورد با گردانندگان ارز فردایی بوده ولی هیچ اقدامی نه در دولت قبل و فعلی در این باره انجام نگرفته است.

وی ادامه داد: در سامانه‌های ارز فردایی که معمولا در شبکه‌های اجتماعی مستقر است، هیچ گونه ارزی خرید و فروش نمی‌شود. این معاملات تحت عنوان ارز فردایی هرات و ارز فردایی ایران براساس معاملات روی کاغذ در عرض یک ساعت بر قیمت ارز اضافه می‌کنند.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و دستگاه‌های امنیتی باید به موضوع فعالیت مجموعه های ارز فردایی ورود کنند و دستگاههای مسوول اجازه ندهند که این سامانه‌ها بازار ارز را تهییج کنند.

ارز فردایی به بازار ارز التهاب می‌دهد