مجلس برای ریل‌گذاری به اعداد و ارقام نیاز دارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، پرویز محمدنژاد قاضی‌محله در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: مجلس به عنوان عصاره فضائل ملت است و باید در زمینه ارائه گزارش از سوی دستگاه‌ها دقت بیشتری صورت گیرد.

نماینده مردم لنگرود (استان گیلان) در مجلس شورای اسلامی افزود: وزرا گزارش تکراری و کلیشه‌ای می‌دهند، از آنها راهبردی برای حل مشکلات ندیده‌ایم این در حالی است که مجلس به عنوان ریل‌گذار نیاز به اعداد و ارقام دارد. تا دولت اعداد خود را برای برنامه‌های آتی عنوان نکند، امکان ریل‌گذاری وجود ندارد.

محمدنژاد ادامه داد: مجلس به عنوان ریل‌گذار نیاز به اعداد دارد، بنابراین برنامه ما برای تورم چیست؟ تا به امروز آمار درستی در زمینه تورم به مجلس ارائه نشده است. دولت چه برنامه‌ای برای اصلاح تورم در نظر گرفته است؟ در بحث ترازهای منفی در حوزه انرژی از جمله گاز و برق تا به امروز آمار ثابتی ندیده‌ایم. اگر دولت به ما آمار ندهد، نمایندگان نمی‌توانند برنامه‌های سال آینده را ارزیابی کنند. هیات رییسه موظف و مکلف است اعداد را از دولت بگیرد. به نظر می‌رسد تنها لباس عوض شده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.  

همچنین در این نشست معصومه پاشایی بهرام، در تذکری به وزرای اقتصادی، گفت: دولت جلوی صادرات محصولات تجاری و کشاورزی را گرفته است بنابراین نیازمند ورود جدی وزرای جهاد کشاورزی، امور خارجه، بهداشت و صمت به این موضوع هستیم تا این مساله هر چه سریعتر رفع شود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس یازدهم، افزود: یکی از گره‌های اقتصادی کشور که مانع از صادرات مطلوب و قابل رقابت می‌شود و همچنین در داخل نیز هزینه حمل و نقل را بالا می‌برد، فرسودگی ناوگان حمل و نقل کالاست که باید خیلی سریع و اورژانسی مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد.

پاشایی افزود: مسبب این وضع خودروسازان داخلی هستند که به تعهدات خود عمل نکردند. از طرفی انحصار در بازار ایجاد کردند و ما هم مانع واردات کشنده های سنگین شده ایم و تمام صنایع، چوب این تصمیم و بازار انحصاری را می‌خورند و لازم است هر چه سریعتر نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل اقدام شود و به داد صادرات کشور رسیده و دستور تسریع روند ترخیص کامیون های داخل گمرک صادر شود تا سرمایه ایرانی برای آن صرف شده است، از بین نرود.

مجلس برای ریل‌گذاری به اعداد و ارقام نیاز دارد