رئیسی: اقدامات انقلابی وزارت نفت، ایران را به جایگاه ممتاز در عرصه جهانی می‌رساند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی وزارت نفت، افزایش اعتماد مردم به دولت را سرمایه بزرگی دانست و گفت: ایران از ظرفیت‌های زیادی در حوزه انرژی برخوردار است که باید شناسایی و فعال شود تا تولید ارتقاء‌ یافته و اشتغال افزایش یابد.

رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه گازرسانی به مناطق مرزی و محروم افتخار دولت است، گفت: در طرح‌های گازرسانی امروز ۱۶۹ روستا در استان خراسان جنوبی از نعمت گاز بهره‌مند شدند که عمدتاً پروژه‌های مصوب در سفر استانی دولت سیزدهم به این استان در ابتدای کار دولت بود و این سرعت عمل در اجرای مصوبات استانی نشان می‌دهد دولت به وعده‌های خود صادقانه و پرتلاش عمل می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت طرح‌های صنعت نفت و پتروشیمی در ایجاد اشتغال، رونق تولید و رشد اقتصادی ادامه داد: با تلفیق نگاه متخصصانه و متعهدانه، توسعه صنعت نفت در همه ابعاد با جدیت پیگیری خواهد شد.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور از ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه برخوردار است، گفت: با شناسایی و ظرفیت‌های موجود در این عرصه‌ها، می‌توانیم جایگاه برتر و بالاتری در سطح منطقه‌ای و جهانی داشته باشیم.

رییس دولت سیزدهم با بیان اینکه امروز پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اقدامات و گام‌های بلندی برای پیشرفت کشور برداشته شده است، خاطر نشان کرد: مصمم هستیم این روند را با سرعت بیشتری ادامه دهیم.

آیت‌الله رئیسی گفت: در حوزه انرژی اقدامات خوبی انجام شده، اما کشورمان از ظرفیت‌های زیادی در این زمینه برخوردار است که باید شناسایی و فعال شود تا تولید ارتقاء یافته و اشتغال افزایش یابد.

رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت مردمی توسعه و پیشرفت کشور را در پرتو عدالت‌محوری پیگیری می‌کند، اظهار داشت: توجه به مناطق محروم و کم‌برخوردار در دستور کار دولت قرار دارد و معتقدیم که باید به این مناطق رسیدگی بیشتری شود تا مردم بتوانند با احساس عدالت و در رفاه زندگی کنند.

وی با تأکید بر اینکه افتتاح این طرح‌ها بر همین مبنای عدالت‌محوری و امیدآفرینی انجام شده، خاطر نشان کرد: اقداماتی که وزارت نفت با حرکت جهادی و انقلابی در دستور کار خود قرار داده است، می‌تواند کشورمان را در نه فقط در غرب آسیا بلکه در عرصه جهانی در جایگاه ممتازی قرار دهد.

رییس‌جمهور با اشاره به حاکم بودن روحیه جهادی در بخش‌های مختلف وزارت نفت، اذعان کرد: اینکه توطئه دشمنان در حمله سایبری به مراکز سوخت برای ایجاد بلوا در کشور در زمان کوتاهی، خنثی و شرایط به وضعیت عادی بازگشت، به‌دلیل روحیه جهادی موجود در این وزارتخانه و همت والای همه دست‌اندرکاران این حوزه بود.

آیت‌الله رئیسی گفت: افزایش اعتماد مردم به دولت سرمایه بزرگی است که به هیچ‌عنوان نباید به آن کم‌توجهی شود و باید با کار و خدمت‌رسانی مضاعف به مردم، اعتماد عمومی را هر چه بیشتر تقویت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: امروز بزرگ‌ترین مؤلفه قدرت جمهوری اسلامی ایران، مردم متدین کشورمان هستند که باید روز به روز با کارآمدی نظام اسلامی بر اعتماد عمومی بیافزاییم.

رئیسی: اقدامات انقلابی وزارت نفت، ایران را به جایگاه ممتاز در عرصه جهانی می‌رساند