مقتدایی: بی‌اعتمادی ایران به غربی‌ها ریشه در رفتارهای آنها دارد

خبرگزاری ایرنا :

عباس مقتدایی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره دور جدید مذاکرات برای رفع تحریمها گفت: جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای عمل کردند و این آمریکا بود که با خروج از توافق پیمان‌شکنی و کشورهای اروپایی هم غربی‌ها بدعهدی کردند. در واقع اعضای ۱+۴ به تعهدات خود عمل نکرده است.

مقتدایی با بیان اینکه در مذاکرات هفته گذشته طرف مقابل برنامه مشخص و قانع کننده‌ای نداشته است، گفت: بی اعتمادی ما به طرفهای غربی ریشه در واقعیات و رفتارهای آنها در چند سال اخیر دارد و اکنون هم باید جدیت خود را در مذاکرات نشان دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در این دور از مذاکرات عزم خود در بالاترین سطح برای رسیدن به توافق را اعلام کرده و به صراحت اعلام کرده که اگر منافع ملت ایران تامین شود پای کار هستیم اما اگر طرفهای غربی به منافع  ایران در مذاکرات،‌ به کسی باج نخواهیم داد.

مقتدایی خاطرنشان کرد: بنابراین جمهوری اسلامی ایران آماده همکاری‌های بین‌المللی است اما همکاری‌هایی که یک‌جانبه نباشد و منافع ملت ایران را هم در بر گیرد.

وی با اشاره به نشست اخیر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر امور خارجه اظهار کرد: در این نشست وزیر امور خارجه با تاکید بر عزم دولت ایران برای احقاق حقوق ملت گفت که قانون اقدام راهبردی مجلس به عنوان سرلوحه اقدامات وزارت امور خارجه است.

 وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ایران از اختیار و توانمندی کافی برخوردار است، درباره احتمال به نتیجه نرسیدن مذاکره و فرسایشی بودن آن گفت: جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح اعلام کرده که ما مذاکره را برای رسیدن به نتیجه و نه برای از دست دادن زمان‌ دنبال می‌کنیم.

مقتدایی: بی‌اعتمادی ایران به غربی‌ها ریشه در رفتارهای آنها دارد