تهدیدات غرب اعتبار خود را از دست داده است

خبرگزاری ایرنا :

تهران – ایرنا – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلایلی چون افزایش دیپلماسی اقتصادی و تجارت بین المللی ایران، معتبر نبودن تهدیدات نظامی و احیای غنی‌سازی در کشور، غربی‌ها حاضر در مذاکرات هسته‌ای مجبور به امتیاز دهی هستند.

«ابراهیم رضایی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره دور جدید مذاکرات هسته‌ای برای رفع تحریم‌ها گفت: ایران با عزم و اراده جدی در مذاکرات حضور یافته است. البته عزم و اراده جدی به معنای عجول بودن تیم مذاکره کننده نیست که به هر توافقی تن بدهند.

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه تیم ایران در وین براساس راهبرد اعلام شده نظام، برای رفع تحریم‌های ظالمانه تلاش می‌کند، اظهار کرد: غربی‌ها و جریان غربگرای داخلی تمام تلاششان این است که تیم مذاکره‌کننده وارد حاشیه شود و طرح مسائلی از جمله تعداد نفرات تیم مذاکره کننده از جمله این حواشی است.

رضایی با تاکید بر اینکه تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران نباید اسیر فضاسازی رسانه‌ای و پروپاگاندای غربی‌ها و جریان غربگرای داخلی شود،‌ تاکید کرد: تمام تمرکز و تلاش تیم مذاکره کننده باید بر احقاق حقوق مردم و نظام باشد و این هم همان خواسته مردم در شرایط فعلی کشور است.

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه راهبرد نظام و تیم مذاکره کننده بیانات رهبر معظم انقلاب در ۲۹ دی‌ماه ۹۸ است،‌ گفت: ایشان به صراحت فرمودند که باید تحریم‌های ظالمانه رفع گردد و طرف مقابل تضمین دهد که بر تعهدات داده شده خود پایبند است.

وی ادامه داد: به دلایل مختلفی مانند گذار از پیک تاثیرگذاری تحریم‌ها، افزایش دیپلماسی اقتصادی و تجارت بین المللی ایران، معتبر نبودن تهدیدات سابق از جمله تهدیدات نظامی، احیای برگه‌های برنده ایران مانند غنی‌سازی و …. غربی‌ها مجبور به مذاکره و امتیازدهی هستند و تیم مذاکره کننده باید قدر این موقعیت را بداند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید تمام سرمایه‌گذاری تیم دیپلماسی وزارت خارجه، بر مذاکرات هسته‌ای معطوف شود، ادامه داد:  باید راهبرد وزارت خارجه در دولت جدید یک نگاه متوازن و ارتباط با همه کشورها از جمله کشورهای همسایه و به ویژه کشورهای اسلامی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور و معیشت مردم معطوف شود.این نگاه متوازن سبب خواهد شد، اقتصاد کشور شرطی نشود.

رضایی با بیان اینکه شرطی شدن اقتصاد در دوره و دولت قبل مذاکرات، باعث شد که با یک فراز و فرود سیاسی بازار و تولید ضربه ببیند، گفت: اصلی‌ترین کمکی که تیم دیپلماسی می‌تواند به بازار کشور انجام دهد، جلوگیری از شرطی شدن اقتصاد و بازار است که امیدواریم این هدف محقق شود.

به گزارش ایرنا، دومین مرحله از دور جدید مذاکرات ایران و 1+4 از روز گذشته( پنج‌شنبه ۱۸ آذرماه) با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با حضور نمایندگان دو طرف در حال برگزاری است.

https://dailybulletin.ir/10/12/2021/%d8%aa%d9%87%d8%af%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d8%ba%d8%b1%d8%a8-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a7%d8%b2-%d8%af%d8%b3%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a7%d8%b3/