افزایش قیمت خودرو بر کالاهای دیگر اثر می‌گذارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،  محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی، گفت: آیا کیفیت خودروهای داخلی بهتر شده که قیمت آنها اینچنین افزایش پیدا کرده است؟ در شرایط سخت اقتصادی کنونی که گرانی به مردم فشار آورده چرا باید قیمت خودرو ۱۸ درصد گران شود؟ در حالی که این افزایش قیمت بر کالاهای دیگر هم اثر خواهد گذاشت و آنها هم گرانتر می‌شوند.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی افزود: دناپلاسی که برای رفت و آمد نمایندگان به مجلس دادند در یک هفته سه بار دچار مشکل شده و دو نفر در مجلس برای تعمیر این دناپلاس‌ها مستقر شدند. بنابراین باید پرسید ایران خودرو چه می‌کند و چرا کیفیت محصولات آن تا این حد پایین بوده و در عین حال قیمت آنها بالا است.

همچنین علیرضا سلیمی در تذکر شفاهی خود، با قابل توجیه ندانستن نرخ بلیط سفر به عتبات، گفت: افرادی که به عتبات سفر می‌کنند باید برای تست PCR یک میلیون و ۵۰۰ هزار پرداخت کنند و گاهی اوقات به دلیل عدم اتخاذ تدابیر مناسب اسیر برخی از افراد سوء استفاده‌گر می‌شوند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: چرا به شکل نسبی نرخ بلیط سفر به برخی کشورها چون ارمنستان و ترکیه پایین‌تر از سفر به عتبات است. وزارت راه و شهرسازی در این باره به طور ویژه اقدام کند.

سلیمی افزود: مبنای افزایش قیمت خودرو برای مجلس روشن نیست و نسبت به آن معترض هستیم باید در این باره افکار عمومی را قانع کنند. همچنین در این نشست 

افزایش قیمت خودرو بر کالاهای دیگر اثر می‌گذارد