تقدیر وزیر بهداشت از وزارت امور خارجه در تامین واکسن

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از وزارت امور خارجه، در آخرین روز از همایش «گردهمایی رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه» بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع سفرا و نمایندگان ایران در ۱۵ کشور همسایه حاضر شد و از تلاش وزارت خارجه در تامین واکسن تشکر کرد.

عین اللهی در این نشست گفت: از حسین امیرعبداللهیان تشکر می‌کنم، موفقیتی اگر در حوزه واکسن انجام شده، مدیون وزارت امور خارجه‌ایم، اگر مردم ما امروز نفسی راحت می‌کشند باید از سفیران ما در خارج از کشور که شبانه روز  برای تامین واکسن تلاش کردند، تشکر کرد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در مدت کوتاهی با کمک وزارت امور خارجه ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کشور کردیم که امروز درصد واکسیناسیون به رقم ۸۷ درصد رسیده است و ۷۴ درصد مردم نیز دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند و تزریق دز سوم نیز با شتاب آغاز شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به توانمندی‌های ایران در حوزه تجهیزات پزشکی و داروها اشاره کرد و از آمادگی ایران برای صادرات به کشورهای مختلف سخن گفت.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت گردشگری سلامت، ظرفیت داخلی حوزه پزشکی را مستعد پذیرش بیماران از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای منطقه دانست و از سفارت‌خانه‌های ایران خواست فعالیت برای این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

در ادامه روسای نمایندگی‌ها به بیان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود برای ارتقاء تعاملات وزارت بهداشت و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

تقدیر وزیر بهداشت از وزارت امور خارجه در تامین واکسن