دفاع مقدس فراز پرافتخار تاریخ ایران اسلامی است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ارتش، سردار سرتیپ دوم پاسدار «حسینعلی یوسفعلی‌زاده»، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با امیر سرتیپ دوم «محمود محمودی»، جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش دیدار و گفت‌وگو کرد.
امیر سرتیپ دوم محمودی در این دیدار گفت: حفظ هویت ملی در گرو حفظ تاریخ ایران است؛ بر همین اساس دفاع مقدس به‌عنوان فرازی از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی باید حفظ شود تا چراغ راهی برای جوانان و آینده‌سازان انقلاب اسلامی در رسیدن به اهداف نظام باشد.
 جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش افزود: اقدامات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در راستای تبیین و احیای حماسه‌آفرینی‌ها و رشادت‌های جامعه ایثارگری کشور، در قالب تدوین دانشنامه، تولید آثار هنری، تألیف کتاب و احداث یادمان‌های شهدای گمنام بسیار ارزشمند و مهم است.

وی تصریح کرد: حفظ هویّت ملی در گرو حفظ تاریخ ایران است. بر همین اساس دفاع مقدس به‌عنوان فرازی از تاریخ پرافتخار ایران اسلامی باید با استفاده از ابزارهای روز حفظ شود تا چراغ راهی برای جوانان و آینده‌سازان انقلاب اسلامی در رسیدن به اهداف نظام باشد.

امیر سرتیپ دوم محمودی در بخش دیگری از سخنانش احداث و تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان را یک ضرورت دانست و بیان داشت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس بیانگر تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس برای آیندگان خواهد بود و نسل جوان را با این حماسه عظیم آشنا خواهد کرد. بنابراین تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، باید با پشتیبانی‌های ملی و استانی، تسریع شود.

وی اعلام کرد: قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق آماده است تا در حد توان، با اداره‌ کل استان در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس همکاری کند.

سردار یوسفعلی‌زاده، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی نیز در این دیدار ضمن آرزوی توفیق برای جانشین فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش، به تشریح مأموریت‌های اداره‌ کل حفظ آثار استان پرداخت و گفت: مهم‌ترین دغدغه اداره‌ کل، احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس است. بخشی از بناهای این مرکز احداث شده و به بهره‌برداری رسیده و احداث بخش دیگر، با وجود برخی محدودیت‌ها در تأمین منابع، در حال پیگیری و انجام است.

وی خاطر نشان کرد: استان خراسان رضوی میزبان ۳۲۳شهید در ۱۱۳نقطه از استان است که در ۷۳نقطه، یادمان شهدا به بهره‌برداری رسیده و ۲۰نقطه در حال ساخت و ۲۰نقطه در دست طراحی است. با برگزاری برنامه‌های اثرگذار فرهنگی در یادمان‌های شهدا، این نقاط یادمانی به کانون‌های ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت تبدیل شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی ادامه داد: اداره‌ کل حفظ آثار استان طی سه سال گذشته با راه‌اندازی دفاتر نمایندگی حفظ آثار در شهرستان‌ها، گسترش مأموریتی در سطح استان داشته که بحمدالله با حمایت مسئولان محلی و نقش‌آفرینی پیشکسوتان جهاد و مقاومت و جوانان آتش به اختیار، اقدامات ارزشمندی در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس صورت گرفته است.

وی  گفت: ارتباط با یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف برقرار است. امیدواریم این ارتباط در جهت اجرای هر چه بهتر مأموریت‌های حوزه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیش از گذشته ادامه داشته باشد.
سردار یوسفعلی‌زاده در این دیدار، در خصوص مأموریت‌های اداره‌ کل حفظ آثار استان در حوزه تبلیغات و روابط عمومی، ادبیات و تاریخ، هنری و سینمایی، اسناد و مدارک، دانشنامه دفاع مقدس، فضای مجازی، پیشکسوتان جهاد و مقاومت، مشارکت زنان در دفاع مقدس و نشر ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس مطالبی را نیز بیان کرد.
 

دفاع مقدس فراز پرافتخار تاریخ ایران اسلامی است