دبیر ستاد حقوق بشر: فرانسه قوانین ضد مسلمانان خود را بازنگری کند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، در واکنش به اعلام خبر وزیر کشور فرانسه مبنی بر بستن ۲۱ مسجد و برنامه بستن ۶ مسجد دیگر بر اساس قوانین ضد افراط گرایی و جدایی طلبی این کشور، با انتشار توییتی نوشت: “در رویکرد غربی، تروریست ها در ایران مدافعان حقوق بشر هستند و آزادی دینی در کشورهای غربی نیز مساوی تروریسم است. از دولت فرانسه می خواهیم تا قوانین ضد مسلمانان خود را که جامعه پنج و نیم میلیون نفری اقلیت مسلمان این کشور، مکان های عبادت، مراکز آموزشی و سایر اماکن آنها را هدف قرار می دهد، مورد بازنگری قرار دهد”.

هفته گذشته ژرالد درمنن، وزیر کشور فرانسه در گفتگو با شبکه تلویزیونی ب. اف. ام. تی، در اظهاراتی اسلام ستیزانه اعلام کرد:  از ۹۹ مسجد مظنون به افراطی گری، ۲۱ مسجد تعطیل شده و تفحص از ۶ مسجد دیگر ادامه دارد.

این منبع خبری همچنین افزود: آن دسته از مساجدی که دستورات دولت را پذیرفته اند از فهرست مساجد مشکوک به افراطی گری خارج شده اند.

این نخستین بار نیست که دولت فرانسه اقدام به اسلام ستیزی و مداخله در امور مسلمانان و به تعطیلی کشاندن مساجد نموده است. دستاویز دولت فرانسه برای مداخله در امور مذهب و مساجد مسلمانان، افراطی گری است؛ اگرچه افراطی گری در همه جای جهان، امری است مذموم، اما مرزهای چندان روشنی نداشته و قابل تفسیر است.  

دبیر ستاد حقوق بشر: فرانسه قوانین ضد مسلمانان خود را بازنگری کند