اخلال در سلامت غذایی دستور کار دشمنان است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع،  سردار سرتیپ پاسدار سید مهدی فرحی در آیین رونمایی از سبد هوشمند خرید با حضور نخبگان حوزه فناوری و اطلاعات و مدیران ارشد سازمان اتکا، با گرامیداشت هفته پژوهش، گفت: امروزه در سراسر دنیا فناوری اطلاعات در خدمت اقتصاد قرار گرفته و بخش قابل توجهی از معاملات به صورت آنلاین انجام می‌شود و بر این اساس ضرورت دارد مجموعه سازمان اتکا از روش‌های مدرن و خلاقانه در مجموعه‌ای که به وزارت دفاع تعلق دارد استفاده کند.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: امروز وزارت دفاع در حوزه‌های راهبردی و استراتژیک به دستاوردهای بسیار خوبی دست یافته و ضروری است این مجموعه عظیم، در مأموریت‌های خدماتی به آحاد جامعه و نیروهای مسلح هم موفق عمل کرده و روند رو به رشد را داشته باشد.

سردار فرحی با بیان دستاوردهای منحصر به فرد  زمینی، دریایی، هوایی، سایبری، هوافضا و… در مجموعه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، افزود: عقب ماندگی در حوزه ارائه خدمات رفاهی و معیشتی به نیروهای مسلح و آحاد مردم جامعه به هیچ عنوان زیبنده مجموعه وزارت دفاع نیست و ضروری است مولفه‌های توسعه در سازمان‌های خدماتی همچون سازمان های صنعتی شتاب فزاینده بگیرد.

وی با بیان اینکه «سبد هوشمند خرید» برای نخستین بار در کشور توسط نخبگان سازمان اتکا طراحی، تولید و ساخته شده است گفت: سامانه و بارکدخوانی که روی سبد خرید هوشمند نصب شده است؛ این امکان را به شهروندان می‌دهد تا محصولات خود را با قرار دادن جلوی بارکد خوانِ سبد هوشمند، خریداری کرده و ضمن اینکه میزان خرید خود را مدیریت می‌کنند، بدون هیچ گونه صف، شلوغی و ازدحامی فرایند خرید خود را بدون دغدغه به انجام رسانند.

جانشین وزیر دفاع با بیان اینکه استفاده از این فناوری مستلزم رعایت دو نکته است، گفت: سبد خرید هوشمند باید در یک فروشگاه به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گیرد تا چنانچه نیازمند امکانات  بیشتری بود؛ بهینه سازی شود؛ همچنین مشتریان اتکا، تنها نیروهای مسلح نیستند و استفاده از این سبد برای آحاد مردم  جامعه باید سهل و آسان باشد که این مسئله الزام  فرهنگ‌سازی درست و آموزش به  مشتریان را اجتناب ناپذیر می کند.

سردار فرحی با بیان اینکه امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم خاطرنشان کرد: اولویت‌های  ما در وزارت دفاع در حوزه تحقیق، باید «اقتصاد» باشد.

وی با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته با همکاری سازمان‌های تحقیقاتی خود در حوزه پژوهش و فناوری‌های برتر، درآمدی را احصا کرده اند به گونه ای که در آینده غافلگیر نشوند و بتوانند غافلگیر کنند، گفت: جنگ‌های سنتی به شکل سابق جایگاه خود را از دست داده است و نظام سلطه امروز با بهره‌گیری از فناوری‌های پیچیده و نوآورانه و به کارگیری از مدل‌های جنگ فوق مدرن به صورت چند وجهی (تهاجم اقتصادی، علوم شناختی، فرهنگی، سیاسی و …) تمام توان و تلاش خود را علیه ملت هایی همچون ملت مسلمان  ایران که با آنها همراه نیستند به کار می برد.

وی گفت: دشمنان فشار اقتصادی را تشدید کرده‌اند تا ایران را مجبور کنند بدون مقاومت تسلیم شود اما با تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته تا این حربه دشمن خنثی شود.

سردار فرحی با بیان جنگ اقتصادی به عنوان یکی از مولفه‌های جنگ مدرن، افزود: تشکیل قرارگاه اقتصادی طی ۲ سال گذشته در ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی امسال در وزارت دفاع  محور تحقیقات و پژوهش در حوزه جنگ اقتصادی را اولویت اصلی خود قرار داده است.

جانشین وزیر دفاع  «بایو تکنولوژی» را یکی دیگر از فناوری‌های به کارگیرنده درجنگ‌های امروزی عنوان کرد و گفت: در این شیوه دشمنان به جهت کمی و کیفی می‌توانند علیه ملت و مردم یک منطقه یا کشور اثر سوء بگذارند و با اشاعه یک ویروس، آلوده کردن آب، بذر، علوفه دام، برنج، دانه های روغن و… و.   بدون هیچ جنگ مستقیمی، کشوری را به زانو درآورده و بر او غلبه یابند.

سردار فرحی با اشاره به حوزه‌های مأموریتی سازمان اتکا در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع غذایی گفت: اخلال در سلامت غذایی در دستور کار دشمنان قرار دارد و  رسالت اتکا تحقیق و پژوهش در زمینه‌هایی است که یکی از کانون‌های مورد توجه دشمنان است.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر علمی و پژوهش محور شدن فعالیت‌های اتکا، خاطرنشان کرد: توقع از سازمان اتکا، رفع وابستگی ۱۰۰ درصدی است و این سازمان باید با دستیابی به دانش روز و بومی، یافته‌های علمی را تبدیل به فناوری، فناوری را به محصول، محصول را به ثروت، و ثروت را به رفاه و آسایش مردم مبدل کند و به معنای واقعی کلمه زنجیره ارزش ساز تبدیل علم به محصول  را محقق نماید.

وی با بیان تصویب سند راهبردی امنیت غذایی نیروهای مسلح در ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: سازمان اتکا برای تحقق این سند باید نقشه راه داشته باشد و مسیر صحیحی را برای پیاده سازی هر چه بهتر وسریع تر این مهم انتخاب کند.

اخلال در سلامت غذایی دستور کار دشمنان است