وحیدی: لازم باشد محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌کنیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی با اشاره به همه‌گیری سویه جدید بیماری اُمیکرون در جهان، گفت: با توجه به گزارشات علمی پزشکی، میزان سرایت‌پذیری سویه جدید اُمیکرون بسیار بالاست و برای همین باید با تمام دقت و حساسیت لازم به مقابله و مهار موج جدید بیماری در کشور باشیم.

وزیر کشور با بیان اینکه رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند سهم اساسی در کنترل موج جدید بیماری در کشور داشته باشد، افزود: براساس آخرین گزارش‌ها میزان استفاده از ماسک در کشور رقمی حدود ۴۸ درصد است که باید این میزان به صورت جدی ارتقا یابد.

وحیدی همچنین با اشاره به مساله سفرها و ورود بیماری از طریق مرزهای کشور، عنوان کرد: در این باره استانداران مرزی باید مراتب حساسیت و مراقبت را در مرزهای کشور داشته باشند.

وی بر لزوم نظارت فعالانه‌تر بر فرودگاه‌های کشور تاکید کرد و گفت: تشخیص به موقع بیماری و ایجاد شرایط قرنطینه می‌تواند سهم مهمی در کنترل بیماری در کشور داشته باشد.

وزیر کشور در ادامه خاطرنشان کرد: اگر به این مرحله از تشخیص رسیدیم که برای مدیریت بیماری نیاز به اعمال محدودیت‌های بیشتر است، باید در اسرع وقت محدودیت‌ها اعمال شود.

وحیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تقویت فرآیند مدیریت هوشمند بیماری در کشور اشاره کرد و افزود: فاز دوم اجرای این طرح با محوریت حمل و نقل درون شهری آغاز شده است و باید تلاش کنیم از هفته آتی فاز سوم طرح یعنی حمل و نقل برون شهری هم اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: با هم‌افزایی ظرفیت‌های داخلی و رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مانع از شیوع موج جدید بیماری در کشور شویم.

وحیدی: لازم باشد محدودیت‌های بیشتری اعمال می‌کنیم