مصوبه مجلس برای احداث و تجهیز کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1401 با افزایش ۲ درصدی هزینه صدور پروانه ساختمانی در شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر موافقت کردند.

وکلای ملت، در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با بند الحاقی 4 تبصره 6 ماده واحده این لایحه مصوب کردند که شهرداری‌های شهرهای بالای پانصد هزار(500.000) نفر جمعیت موظفند بابت صدور هرفقره پروانه ساختمانی اعم از مسکونی، صنعتی و تجاری، دو درصد(2%) مازاد بر عوارض شهرداری مربوطه از متقاضیان پروانه وصول و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل واریز کنند تا  منابع حاصله برای احداث، تکمیل و تجهیز رده های انتظامی با اولویت کلانتری ها و پاسگاه ها هزینه شود.

همچنین نمایندگان مجلس، هرگونه سرمایه گذاری و تولید در زندان ها، که در راستای اشتغال زندانیان باشد را از مالیات معاف کردند.

وکلای ملت در مصوبه خود در جریان بررسی بند الحاقی 3 تبصره 6 ماده واحده این لایحه، مصوب کردند: به منظور توسعه اشتغال زندانیان، در سال 1401 سود حاصل از سرمایه گذاری و تولید در درون زندان‌ها، پس از تأیید سازمان زندان‌ها و  اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مشمول مالیات با نرخ صفر باشد.

به گزارش فارس، مجلس در ادامه و در جریان بررسی بند الحاقی (5) تبصره (6) ماده واحده لایحه بودجه، عوارض آزادراه‌هایی را که پس از دوران مشارکت به دولت واگذار شده است به میزان ۱۰ درصد افزایش داد.

منابع حاصله از این افزایش، ماهیانه به حساب درآمد عمومی خزانه داری کل کشور واریز می شود.


مصوبه مجلس برای احداث و تجهیز کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها