وضعیت امروز اوکراین نتیجه اعتماد حاکمان این کشور به غرب است

خبرگزاری فارس :

 

بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به وقایع اخیر در اکراین گفت: آنچه امروز در اوکراین اتفاق می افتد حادثه عبرت‌آموز و البته غم انگیزی است و هیچ یک از ما دوست نداریم که مردم این کشور این‌گونه در سختی باشند و می‌خواهیم هرچه زودتر درگیری و جنگ در این کشور پایان یابد.

وی افزود: مهم‌ترین درس عبرتی که از اتفاقات اخیر در اوکراین می‌توان گرفت این است که به هیچ وجه نباید به آمریکا و اروپا اعتماد کرد؛ چرا که نتیجه اعتماد به این کشورها آن چیزی است که امروز در اوکراین می‌بینیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اوکراین با طناب پوسیده آمریکا و اروپا به چاه رفت و با پاره شدن این طناب به قعر چاه افتاد و امروز می‌بینیم که این کشورها در زمان خطر حمایتی از اوکراین نمی کنند.

نوباوه خاطرنشان کرد: سفیر اوکراین در انگلیس در اظهارنظری عنوان کرده که کشورهای دیگر از سرنوشت اوکراین به خاطر اعتماد شرق به غرب درس بگیرند و بدانند که نتیجه اعتماد به آمریکا و اروپا  آن چیزی است که امروز در اوکراین اتفاق می‌افتد.

وی افزود: اوکراین در همسایگی روسیه قرار دارد اما بدون توجه به منافع مشترکی که با این کشور دارد به غربی‌ها تکیه کرد و ثمره تکیه به غربی‌ها را امروز مشاهده می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس از سرنوشت اوکراین درس بگیرند و بدانند که آمریکا و غرب در زمان خطر آنها را تنها نخواهند گذاشت؛ چرا که آنها زمانی نیروهای خود را وارد میدان می‌کنند که منافع خودشان در خطر باشد، نه اینکه بخواهند از منافع کشور دیگری دفاع کنند.


https://dailies.ir/28/02/2022/%d9%88%d8%b6%d8%b9%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%85%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a7%d9%88%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86-%d9%86%d8%aa%db%8c%d8%ac%d9%87-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%ad%d8%a7%da%a9%d9%85/