وزیر کشور: اومیکرون گسترش یابد محدودیت‌ها را افزایش می‌دهیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سیاسی ایرنا، احمد وحیدی در حاشیه نمایشگاه جهاد دانشگاهی در جمع خبرنگاران گفت: جهاد دانشگاهی با داشتن ۲ دانشگاه و تعداد قابل توجهی مراکز و پارک علمی سهم بسیار زیادی در تولید علم ایفا می‌کند.

وزیر کشور افزود: این نمایشگاه نشانه‌ای از ظرفیت و توانایی بسیار گسترده جهاد دانشگاهی پژوهشگران و محققان مراکز پژوهشی است.  برخی از عزیزان کارهای بسیار گسترده‌ای به ویژه در حوزه نفت انجام داده‌اند که به لحاظ فناوری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

وحیدی تصریح کرد: دوستان در حوزه انسانی هم کارهای بسیار ارزشمندی در ارتباط با فعالیت‌های وزارت کشور داشته‌اند که این فعالیت‌ها را توسعه خواهیم داد و در حوزه‌های مرتبط با این وزارتخانه در سطح استان‌ها، استانداری‌ها،  شهرداری‌ها و همچنین سازمان‌های وابسته به وزارت کشور حداکثر استفاده را خواهیم کرد.

وزیر کشور درباره محدودیت‌های احتمالی در کشور با توجه به ورود سویه جدید اُمیکرون، گفت: فعلاً با توجه به سرعت انتشار این سویه محدودیت‌های ترددی در سطح خارجی پیش‌بینی شده و رفت و آمدها کنترل و محدودتر شده است.  رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق دُز سوم جزو الزاماتی است که بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

وحیدی ادامه داد: تاکنون اضافه بر آن محدودیت‌های جدیدی پیش‌بینی نشده است. امیدواریم با رعایت خوب پروتکل‌ها نیازی به اعمال محدودیت‌های جدید نباشد اما در صورت رشد قابل توجه این سویه جدید ممکن است مجبور به اعمال محدودیت‌های جدیدی شویم.

وی درباره وضعیت سامانه سما وزارت کشور و گلایه‌ راننده‌های اینترنتی از عدم واریز به‌موقع سهمیه آنها، گفت: از آنجایی که سامانه بعد از پیمایش محاسبه می‌کند و پیمایش‌ها را بعد از آن انجام می‌دهد طبیعتا زمان‌بر است. سامانه براساس میزان پیمایش‌ها سوخت را تخصیص می‌دهد که زمان می‌برد.

وحیدی ادامه داد: البته از دوستان خواسته‌ایم که هرچقدر می‌توانند این زمان را کاهش دهند تا کسانی که در حمل و نقل عمومی داخل شهر کار می‌کنند راحت‌تر باشند.

وزیر کشور در ارزیابی خود از توانمندی دستاوردهای جهاد دانشگاهی، گفت: کارهایی انجام شده،  بسیار ارزشمند و همه جانبه هستند و در همه حوزه‌های انسانی، فنی، مهندسی و در حوزه‌های سخت و نرم فعالیت‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

وحیدی افزود:‌ زنجیره‌ عزیزان در جهاد دانشگاهی، به جهت دانشگاه، پژوهش، پارک‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیانی و بعد هم عرضه آن پیش‌بینی شده است زنجیره بسیار مناسبی است.

وی خاطرنشان کرد: این زنجیره‌ تا حدودی کامل شده است و اکنون هم با قراردادهایی که با وزارتخانه‌های مختلف منعقد می‌کنند تمامی محصولات می‌تواند به کالا و محصولات مورد نیاز وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف تبدیل شود.

وزیر کشور: اومیکرون گسترش یابد محدودیت‌ها را افزایش می‌دهیم