رنگ‌های گیاهی غذا، جایگزین محصولات شیمیایی مضر می‌شوند

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، فریدون کمالی‌دهقان مدیرعامل این شرکت خلاق با اعلام اینکه این شرکت، رنگ قرمز خوراکی را از چغندرپخته استحصال می‌کند، گفت: در این فرآیند، چغندرپخته را خالص کرده و به صورت پودر مورد استفاده قرار می‌دهیم.

به‌صورت محلول در آب

در مورد رنگ سبز گیاهی نیز از اسفناج استفاده می‌شود که این رنگ، فرموله شده و به‌صورت محلول در آب جداسازی می‌شود.

از دیگر محصولات این شرکت می‌توان به پودر زعفران آنالوگ تولیدشده به‌عنوان جایگزین زعفران، رنگ زرد خوراکی به شکل پودر جایگزین رنگ شیمایی زرد برای مواد غذایی، رنگ گیاهی سبز به دست آمده از منابع گیاهی سبز برای مواد غذایی جایگزین برای رنگ سبز شیمیایی و رنگ قرمز گیاهی استخراج‌شده از مواد گیاهی جایگزین رنگ شیمیایی وارداتی اشاره کرد.

درمان سرماخوردگی و کرونا

محصولات جدید این شرکت نظیر پودر بلوط، قهوه بلوط و چای بلوط، برای درمان سرماخوردگی و کرونا به کار رفته و نتایج قابل قبولی به همراه داشته است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصولات هم‌اکنون در انتظار دریافت مجوز از سوی سازمان غذا و دارو است تا روال توسعه صنعتی آن با شتاب بیشتری دنبال شود.

طرح تولید رنگ‌های غذا به صورت گیاهی، با دریافت تسهیلات مصوب معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، مورد حمایت قرار گرفته است.

رنگ‌های گیاهی غذا، جایگزین محصولات شیمیایی مضر می‌شوند