تقی زاده: استقبال دانشجویان در طرح ضیافت ایثار

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، فردین تقی‌زاده مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان درباره برنامه‌های اجرا شده در طرح ضیافت ایثار که اکنون هفت روز از برگزاری آن در مشهد مقدس می‌گذرد، گفت: نخستین طرح ملی”ضیافت ایثار” در بخش برادران به مدت ۱۰روز از ۲۷ تیرماه آغاز شده است و تا ۶ مرداد ماه 1401 با حضور 320 دانشجو ادامه دارد. برنامه‌ریزی شده است این ضیافت برای بخش خواهران نیز از 20 تا 27 مرداد ماه برگزار شود.

مدیر کل دانشجویان شاهد و ایثارگر اظهار کرد: طرح ملی «ضیافت ایثار» با هدف بصیرت‌افزایی، زمینه‌سازی فعالیت گروهی و شبکه‌سازی دانشجویان شاهد و ایثارگر در بخش دختران و پسران تدوین شده است تا دانشجویان شاهد و ایثارگر از سراسر کشور با یکدیگر آشنا شوند و ضمن ایجاد یک شبکه دانشجویی نسبت به تشکیل کانون‌های ایثار و شهادت و برگزاری حلقه‌های معرفتی دانشجویی و ارائه طرح‎های خود بپردازند.

تقی‌زاده ادامه داد: خوشبختانه این مهم طی هفت روز گذشته انجام شد و دانشجویان ضمن همفکری با یک دیگر به ارائه طرح‌های خود پرداختند.

وی با بیان اینکه دانشجویان در طول روز به مدت ۴ ساعت در کلاس‌های آموزشی شرکت می‌کنند، اظهار کرد: دانشجویان در طرح ضیافت ایثار پس از اقامه نماز صبح و صرف صبحانه در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و پس از آن برای اقامه نماز ظهر و عصر آماده می‌شوند در ادامه نیز پس از استراحت در مسابقات ورزشی و حلقه‌های دانشجویی شرکت می‌کنند.

مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر با اشاره به اینکه دانشجویان استقبال خوبی از مسابقات ورزشی و سایر برنامه‌های اجرا شده داشته‌اند، تصریح کرد: مسابقات مقدماتی فوتسال برگزار شده است و دانشجویان اکنون در رشته‌های والیبال، شطرنج و دارت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، ما بسیار خوشحال هستیم که با برگزاری این مسابقات شاهد ایجاد شور نشاط در میان دانشجویان شده‌ایم.

تقی زاده افزود: علاوه بر مسابقات ورزشی ما در طرح ضیافت ایثار برای دانشجویان برنامه‌های متنوع فرهنگی و آموزشی دیگری را نیز همچون برگزاری کارگاه آموزشی کلید موفقیت و کارگاه مهارت‌های چندگانه روان‌شناختی برای ارتقاء کیفیت زندگی، حرم شناسی و بهره‌مندی از زیارت گروهی و تشرف به بارگاه ملکوتی ثامن الحجج (ع) و برگزاری دعای کمیل داشته‌ایم.

مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر در پایان خاطرنشان کرد: برنامه داریم تا با همکاری دانشجویان شاهد و ایثارگر، اتحادیه کانون‌های ایثار و شهادت را در سطح ملی، تشکل دهیم تا به‌عنوان اتاق فکر اداره‌کل شاهد و امور ایثارگر، دانشجویان سفیران ما در سطح دانشگاه‌ها باشند. امیدواریم با برگزاری این طرح توانسته باشیم گامی مثبت در جهت ایجاد شور و نشاط و انگیزه در میان دانشجویان شاهد و ایثارگر برداشته باشیم.


تقی زاده: استقبال دانشجویان در طرح ضیافت ایثار