دومین جشنواره ملی سرود «رفیق خوشبخت ما» به کار خود پایان داد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله عبدالهی رئیس روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: دومین جشنواره ملی سرود “رفیق خوشبخت ما” به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) برگزار گردید و با معرفی گروه‌های برتر به کار خود پایان داد.

عبدالهی افزود؛ در این دوره تا پایان دی ماه سال جاری ۲۳۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره اعلام وصول که از مجموع آثار دریافتی ۱۲۰ اثر در حوزه سرود و نماهنگ توسط ۸۰ گروه فعال کشور و تعداد ۱۱۰ اثر در بخش سرود همگانی از سوی مدارس کشور به این جشنواره ارسال گردید که این آثار در ۴ و ۵ بهمن ماه سال جاری توسط هیأت داوران در دو بخش استانی و کشوری مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

براین اساس گروه ندای ثامن بعنوان گروه برتر و در بخش سرود گروه‌های نور الشهدا، احلی من العسل، بچه‌های آسمان، محراب و آسمان به ترتیب جایگاه اول تا پنجم و در بخش نماهنگ گروه‌های نسیم رحمت، صدای انقلاب، مرصاد، خانه سرود جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان اصفهان و عقیق بیرجند جایگاه برتر را بدست آوردند.

همچنین در بخش شایستگان تقدیر نیز گروه‌های احلی من العسل، بشری، وصال، مشکات و احسان و در بخش سرود همگانی گروه‌های دختران آفتاب از قم، مصباح الهدی از شهرری، نسل آفتاب، نغمه‌های بهشتی، ثارالله شهریار، امام رضا (ع) شیراز، ثامن آرامش، ریحانه‌های باغ ولایت و آفتاب البرز مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش شعر نیز از شاعران گرامی آقایان قاسم صرافان، سیدمحمد مهدی شفیعی و مرتضی حیدری ال کثیر نیز تجلیل بعمل آمد.

دبیر دومین همایش جشنواره ملی سرود رفیق خوشبخت ما در این رابطه افزود: فراخوان این جشنواره از ابتدای آبان ماه سال جاری با هدف گردآوری تولیدات حوزه سرود با موضوع بزرگداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی (ره) منتشر شد که تا پایان دی ماه سال جاری ادامه داشت.

وی در پایان گفت: نخستین دوره این رویداد فرهنگی در سطح استان تهران برگزار شد که امسال بصورت ملی بود و همچنین بخش سرود همگانی به درخواست وزارت آموزش و پرورش برای اولین بار به جشنواره امسال اضافه گردید.

شایان ذکر است در این مراسم از مادر شهیدان «جواد و هادی طارمی» تقدیر و تکریم بعمل آمد.

دومین جشنواره ملی سرود «رفیق خوشبخت ما» به کار خود پایان داد