ممنوعیت آزمایش روی حیوانات در سوئیس رأی نیاورد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران پویا؛ روز گذشته در کشور سوئیس یک نظرسنجی برای حمایت از حیوانات و ممنوعیت انجام آزمایشات بر آن‌ها برگزار شد. مردم سوئیس قصد داشتند به اولین کشوری تبدیل شوند که آزمایش روی حیوانات را ممنوع می‌کند اما بر اساس آمار دولتی 21 درصد از رأی‌دهندگان موافق ممنوعیت آزمایش حیوانات و 79 درصد مخالف این اقدام بودند که در نتیجه این آمار طرح ممنوعیت آزمایش بر روی حیوانات رد شد.

مدیرعامل شرکت دارویی “Interpharma” در خصوص رد شدن این طرح گفت: ما به شدت از رد آشکار این ابتکار مضر خوشحالیم. این طرح می‌توانست آسیب زیادی به صنعت داروسازی در سوئیس وارد کند. مخالفان این ممنوعیت که شامل پارلمان سوئیس نیز می‌شود، معتقدند این ممنوعیت تأثیرات گسترده‌ای بر توسعه و تولید داروها، واکسن‌ها، درمان‌ها و مواد شیمیایی جدید خواهد داشت.

در مقابل این ادعای شرکت‌های داروسازی, حامیان حیوانات عقیده دارند آزمایش روی حیوانات, عمل غیرضروری و از نظر اخلاقی اشتباه است و محققان می‌توانند روش‌های جدیدی برای آزمایش داروها و مواد شیمیایی بدون دخالت حیوانات ایجاد کنند.

بر اساس آمارهای دولتی کشور سوئیس سالانه حدود 500 هزار گونه از جانوران مختلف از جمله موش، خرگوش، موش صحرایی و …, در آزمایشگاه‌های این کشور کشته می‌شوند.

تجارت بین‌المللی مهم‌ترین دلیل افزایش گونه مهاجم
“چین” پررونق‌ترین بازار قاچاق حیات وحش

ممنوعیت آزمایش روی حیوانات در سوئیس رأی نیاورد