توضیحاتی درباره شیوه برگزاری اردوهای راهیان نور

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، سردار نادر ادیبی  با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور توضیح داد:  نشست هماهنگی بهداشت و درمان از مجموعه ستاد کرونا و کارشناسان انجام شد. بر همین اساس، دستورالعمل‌هایی از سوی ستاد مرکزی راهیان نور صادر شد که این دستورالعمل‌ها به تأیید مجموعه وزارت درمان و آموزش پزشکی رسیده است. همچنین اقدامات و ظرفیت‌هایی که برای خدمت به مردم در مناطق عملیاتی اعم از اعزام، اسکان و خدمات فرهنگی که در این مناطق، خصوصاً در ایام اوج راهیان نور در استان خوزستان انجام می‌شده، صورت گرفته و آمادگی برای حضور مردم برای زیارت مناطق عملیاتی وجود دارد.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور اعلام کرد: این تمهیدات کمک می‌کند مردم با سلامت به راهیان نور سفر کرده و با فراغ بال در یادمان‌ها حضور یابند. همانند سال‌های گذشته، اردوهای راهیان نور از ۱۵ اسفند ماه آغاز خواهد شد و تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده نیز ادامه دارد. تمام اقدامات و دستورالعمل‌هایی که وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا ابلاغ کنند، حتماً انجام خواهیم داد؛ چرا که خودمان را تابع مجموعه ستاد ملی مقابله با کرونا می‌دانیم. بنابراین هر محدودیتی که متوجه سلامت مردم باشد و ستاد مقابله با کرونا اعلام کند، در نظر خواهیم گرفت و در یادمان‌ها پیاده‌سازی خواهیم کرد.

سردار ادیبی تأکید کرد: در صورت ابلاغ هر محدویت جدید، خودمان را مکلف به اجرای آن می‌دانیم. با هماهنگی‌های صورت گرفته، مجموعه راهیان نور را مکلف کردیم تنها افرادی در مناطق عملیاتی حضور یابند که واکسن زده باشند. همچنین اقدامات ستادی سامانه ثبت‌نام خودرویی راهیان نور راه‌اندازی شده که طی چند روز آینده زمان ثبت‌نام به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد. البته شرط تزریق واکسن کرونا هنگام ثبت‌نام نیز در نظر گرفته شده است.حداکثر تلاش متولیان راهیان نور این است که مردم با سلامت سفر کنند و دستورالعمل‌ها رعایت شود و در کنار آن، مردم یک سفر پر از تجربه و انس با دفاع مقدس و شهدا داشته باشند.

توضیحاتی درباره شیوه برگزاری اردوهای راهیان نور