آرت سنتر میزبان «جزیره دکارت» شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا ازا روابط عمومی آرت‌سنتر، نمایشگاه نقاشی‌های نزار موسوی‌نیا با عنوان جزیره دکارت در آرت‌سنتر افتتاح شد. این نقاشی‌ها فضایی متفاوت دارند و موسوی‌نیا آنها را براساس فلسفه‌ دکارتی خلق کرده است.

موسوی‌نیا درباره شیوه کارش در نقاشی می‌گوید: آثارم به نوعی تلفیقی از چند رشته هستند و فقط نقاشی نیستند. در کارهایم روایت یا داستانی وجود دارد، حضور ادبیات و فلسفه پر رنگ است. در بخش‌هایی تاثیرات سینما و تصویرسازی را می‌بینید. نوعی طنز تلخ(گروتسک) را می‌بینید. همه‌ این‌ها را در نقاشی‌هایم می‌بینید و در نهایت خود نقاشی هم فضای اصلی را تشکیل می‌دهد که همه این‌ها را در بر می‌گیرد.

او ادامه می‌دهد: در نهایت شما نمی‌توانید بگویید این اثر فقط فلسفه یا فقط داستان است. از همه این‌ها استفاده کرده‌ام تا هر اثر دنیای خودش را بسازد.

موسوی‌نیا درباره ایده این نمایشگاه و تاثیر فلسفه‌ دکارت در آثارش می‌گوید: ایده‌ این نمایشگاه از فلسفه‌ دکارت فیلسوف بزرگ قرن هفدهم اروپا شکل گرفته است. ابتدا مخاطب باید فلسفه دکارت را بشناسد و در گام دوم نقاشی‌ها سعی می‌کنند برخلاف نظریه دکارت عمل کنند. این نقاشی‌ها آنچه دکارت درباره درک عالم تعریف می‌کند را به شوخی می‌گیرند و به شکلی سعی می‌کنند ضد نظریه دکارت عمل کنند.

آرت سنتر میزبان «جزیره دکارت» شد

نزار موسوی‌نیا متولد ۱۳۵۸ در آبادان است. او نمایشگاه‌های بسیاری را در سال‌های گذشته برگزار کرده که از جمله‌  آنها می‌توان به نمایشگاه‌های انفرادی او در گالری دی ۱۳۸۴، گالری ماه ۱۳۸۸، گالری ماه ۱۳۸۹، گالری ماه ۱۳۹۰، گالری ایام دبی ۲۰۱۲ و گالری خاک ۱۳۹۴ اشاره کرد.

آثار او در حراجی‌های مطرح هنری در جهان چکُش خورده‌اند که از جمله می‌توان به حضور آثار او در حراج Sotheby’s-London ۲۰۰۸ و Sotheby’s-London۲۰۱۰ اشاره کرد.

همچنین آثار او چهار بار در حراجی هنر مدرن معاصر تهران و حراجیThe young collection action bougainvillea و Art Dubai حضور داشته‌اند.

نزار موسوی‌نیا تا کنون در بیش از ۱۰۰ نمایشگاه خارجی و داخلی شرکت کرده است.

نمایشگاه نقاشی‌های نزار موسوی‌نیا از ۱۹ تا ۲۹ آذر برپا خواهد بود و علاقه‌مندان به هنر، هر روز از ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه می‌توانند از این نمایشگاه به آدرس بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، پلاک  ۱۴۵ باغ انجمن خوشنویسان دیدن کنند.

آرت سنتر میزبان «جزیره دکارت» شد