ناگفته‌های حادثه نطنز در سیما/ سوگواره رادیو ایران برای حضرت زهرا(س)

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شبکه‌های یک و پنج رسانه ملی روزهای پایانی این هفته با برنامه‌ سریالیست و دست‌خط میهمان خانه مخاطبان خود هستند و رادیو ایران ویژه برنامه‌های خود را در روزهای جمعه و شنبه (۲۶ و ۲۷ آذر ماه) به سوگواران حضرت فاطمه زهرا (س) تقدیم می‌کند.

شبکه یک / «مجید اخشابی» پرونده تیتراژهای ماندگار را در «سریالیست» باز می‌کند

در قسمت امشب سریالیست که ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه روی آنتن شبکه پنج سیما می رود، پدرام کریمی میزبان کارگردان و بازیگر سریال سرجوخه است و مجید اخشابی نیز پرونده تیتراژهای ماندگار را در برنامه باز می‌کند.

احمد معظمی کارگردان و سامان صفاری بازیگر سریال سرجوخه میهمانان اولین بخش از سریالیست هستند؛ سریالی که اخیرا در نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما پربیننده‌ترین مجموعه آبان ماه معرفی شد و در بستری امنیتی جاسوسی ساخته شده بود.

 در بخش نوستالژی محمد شیری بازیگر پیشکسوت میهمان برنامه است و از آثار خاطره‌انگیزی می‌گوید که در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

میهمان پرونده این هفته مجید اخشابی است و در گفت‌وگو با کریمی به تیتراژهای ماندگاری می پردازد که تاکنون از تلویزیون پخش شده‌اند.

سریالیست به تهیه‌کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و با اجرای پدرام کریمی کاری است از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک پنجشنبه‌ها ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک پخش می‌شود.

شبکه پنج / ناگفته‌های حادثه نطنز

برنامه دست‌خط شبکه پنج سیما فردا جمعه (۲۶ آذر) ساعت ۱۶ با حضور وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تماشایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، در این برنامه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص حادثه سایت هسته‌ای نطنز مباحث و موضوعاتی جدید خواهد گفت. همچنین موضوعاتی پیرامون مذاکرات جدید برجام با دستورالعمل‌های جدید از دیگر مباحثی است که در این برنامه تشریح خواهد شد.

در بخش دیگر برنامه پیش روی دستخط مباحثی با موضوع جنگ روانی دشمن درباره تیم مذاکره کننده تبیین می‌شود. تلاش آمریکایی‌ها برای شروع مذاکرات پیرامون بحث تروریست از دیگر موضوعاتی است که وحید جلال‌زاده درباره آن گفت‌وگو خواهد کرد.

این برنامه به تهیه‌کنندگی مریم حداد و اجرا و سردبیری محمدحسین رنجبران هر هفته جمعه‌ها از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما روی آنتن می‌رود.

ویژه برنامه‌های رادیو ایران در ایام شهادت حضرت زهرا (س)

به گزارش شبکه رادیویی ایران، رادیو ایران ویژه برنامه‌های خود را در روزهای ۲۶ و ۲۷ آذر تقدیم مخاطبان و سوگواران حضرت فاطمه زهرا (س) می‌کند.

در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا (س) ویژه برنامه‌های رادیو یک، بانوی آب، زیر نور ماه، باغ ارغوان، حرفی از نام تو، به افق نور، خانه دوست اینجاست، اشکی بر آستان زهرا و چهل حدیث از این شبکه رادیویی شنیده می‌شود.

رادیو یک جمعه ۲۶ آذر به تهیه‌کنندگی حسین معصومی و اجرای علیرضا جاویدنیا و نسیم رفیعی با موضوع آداب همسایگی، جایگزین برنامه صبح جمعه با شما می شود. این ویژه برنامه ساعت ۹:۰۰ صبح پخش می‌شود.

بانوی آب سوگواره‌ای برای شهادت حضرت زهرا(س) است که در روز جمعه ۲۶ آذر  بعد از خبر ساعت ۱۹:۰۰ پخش می‌شود.

زیر نور ماه جمعه ۲۶ آذر بعد از خبر ساعت ۲۳:۰۰ به بررسی یکی از اسماء حضرت فاطمه (س) به نام صدیقه می پردازد.

باغ ارغوان نگاهی مذهبی و اتحاد ملی با موسیقی‌ها و نواهای آیینی را برقرار می‌کند که ۲۷ آذرماه با اجرای مریم نشیبا ساعت ۰۲:۳۰ بامداد و ۱۵:۰۰ پخش می‌شود.

حرفی از نام تو، مستندی است در خصوص اولین موسس حوزه علمیه خواهران در اصفهان که ساعت ۰۳:۳۰ یکشنبه ۲۸ آذر  پخش می‌شود.

به افق نور شنبه ۲۷ آذر، با نگاهی به سیره حضرت زهرا(س) و به تهیه کنندگی مرضیه طبرستانی و اجرای فاطمه حاتمی ساعت ۱۱:۱۵ پخش می‌شود.

خانه دوست اینجاست شنبه ۲۷ آذر، با موضوع  گذشت و ایثار و نقش گذشت در زندگی با الگو قرار دادن سبک زندگی حضرت زهرا(س) به تهیه‌کنندگی حسین معصومی بعد از خبر ساعت ۱۷:۰۰ پخش می شود.

اشکی بر آستان زهرا پخش مداحی در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) است که شنبه ۲۷آذر ساعت ۲۰:۰۰ پخش می‌شود.

چهل حدیث بررسی احادیث حضرت محمد(ص) در خصوص حضرت زهرا(س) است که روز شنبه ۲۷ آذر ساعت ۲۲:۴۵ از شبکه رادیویی ایران موج اف.ام، ردیف ۹۰ مگاهرتز و موج ای.ام، ردیف ۵۵۸ کیلوهرتز پخش می‌شود.

ناگفته‌های حادثه نطنز در سیما/ سوگواره رادیو ایران برای حضرت زهرا(س)