مرگ دست‌کم ۹ نفر بر اثر طوفان در کشورهای شمالی اروپا + عکس

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا, موج طوفان “یونس” در اروپا تاکنون باعث مرگ 9 نفر در از ساکنان کشورهای اروپایی شده است و خرابی‌های گسترده‌ای را به وجود آورده است.

پایگاه خبری “newsweek” در این باره نوشت, این طوفان گستردگی عظیمی دارد و سرویس هواشناسی انگلیس نشان داد که باد با سرعت 122 مایل در ساعت در جزیره “وایت” که به طور بالقوه قوی‌ترین باد در تاریخ انگلستان است، می‌وزید.

وزش بادهای شدید و امواج بزرگ باعث ویرانی‌های در برخی نقاط اروپا شده است؛ تاکنون چهار مورد مرگ در هلند، دو مورد در انگلیس، دو مورد در بلژیک و یک مورد در ایرلند تایید شده است.

در کشور انگلیس، سرویس هواشناسی به نام “اداره هواشناسی”، «هشدار آب و هوای قرمز» را صادر کرد و “فرانک ساندرز”، کارشناس ارشد هواشناسی اعلام کرده که این هشدار نسبت به سایر هشدارها مهم‌تر است.

این هشدار به معنای سقوط آوارها به مناطق مسکونی و قطعی خطوط برق است که خطرات قابل توجهی برای زندگی انسان ایجاد می‌کند.

تاکنون سقوط درختان عامل اصلی مرگ و میر در این طوفان بوده است؛ “لندن ورلد” گزارش داد که یک زن حدودا 30 ساله در شمال لندن بر اثر سقوط درخت بر روی ماشینش جان خود را از دست داده است.

علاوه بر آن یک مرد انگلیسی نیز بر اثر برخورد خودروی خود با درخت سقوط کرده, جان خود را از دست داده و چهار قربانی هلندی نیز بر اثر سقوط درختان جان خود را از دست دادند.

این طوفان بزرگترین موج در چند دهه اخیر در کشورهای شمالی اروپا است.

قاره اروپا , قاره اروپا , قاره اروپا , قاره اروپا , قاره اروپا ,

“طوفان آیدا” پرهزینه‌ترین حادثه آب و هوایی سال 2021

مرگ دست‌کم ۹ نفر بر اثر طوفان در کشورهای شمالی اروپا + عکس