جشن تحویل سال رادیو جوان با اجرای «فرزاد حسنی»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از رادیو جوان، نشست خبری بیست و پنجمین سالگرد تاسیس رادیو جوان با حضور علیرضا مقصودی مدیر این شبکه برگزار شد.

مقصودی در ابتدای نشست بیان کرد: در آستانه بیست و پنجمین سالگرد تولد رادیو جوان هستیم رسانه‌ای که قرار بود به عنوان رادیوی مخاطب محور رسمی کشور، نسل جوان را به خود جذب کند به طوری که افراد ۱۵ سال تا ۴۰ سال به طور قطعی و سنین دیگر را مد نظر قرار داده است.

وی اضافه کرد: در طول ۲۵ سال گذشته، تمام همکارانی که در حوزه مدیریت شبکه و حوزه‌های مختلف برنامه‌سازی و برنامه‌ریزی داشتیم، تلاش کردند تا رادیو جوان از سایر رسانه‌هایی که در این حوزه مخاطب‌محوری در حال فعالیت هستند، متفاوت باشد. تفاوت‌ها در رادیو جوان از گذشته تا کنون در فرم و محتوا احساس می‌شود. رادیو جوان خاستگاه خیلی از اهالی رسانه است و خیلی از گویندگان، مجریان و برنامه سازان روزگاری را در شروع کارشان در رادیو جوان طی کرده‌اند. این نشان می‌دهد، رادیو جوان علاوه بر ایجاد فضایی برای انتشار پیام، در استعدادیابی و پرورش استعدادها در حوزه‌های مختلف رسانه‌ای کشور موثر بوده است. همین موضوع، هم حایز اهمیت است و هم تفاوت رادیو جوان با سایر شبکه‌ها در صدا و سیما را نشان می‌دهد.

جشن تحویل سال رادیو جوان با اجرای «فرزاد حسنی»

مدیر رادیو جوان تصریح کرد: تلاش این شبکه است که بدون تکلف با مخاطب حرف بزند و پرهیز ما این است که وارد مناسبات کاملاً رسمی با مخاطب شویم. سعی‌مان این است که با زبان عموم مردم صحبت کنیم. بین خبرگی و نخبگی و فضای عمومی مردم ارتباط برقرار کنیم. مولفه هایی مثل هویت بخشی، امیدبخشی و توجه به نیروی انسانی جوان هم مد نظر ماست. مبانی ایرانی و اسلامی نیز مورد توجه ما در برنامه‌سازی است. از طرفی در تلاش هستیم که آنقدر از نوع برنامه‌سازی متفاوت باشیم که جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ را هم پوشش دهیم.

مقصودی با بیان اینکه جذب جوانان امروز کار سختی است، توضیح داد: ارتباط و تعامل بین حوزه آنتن ما و حوزه رسانه‌های اجتماعی، موضوعی است که ما سعی کردیم به آن توجه کنیم و به سمت برنامه‌های تعاملی حرکت کنیم. خیلی از برنامه‌های خود را بر این اساس پایه‌گذاری کردیم تا با افرادی که در رسانه‌های اجتماعی تجمع دارند هم ارتباط برقرار کنیم.

وی در ادامه به تحلیل برنامه‌های رادیو جوان در سال گذشته و معرفی برنامه‌های جدید پرداخت و به تاثیر این شبکه رادیویی بر رسانه و جذب مخاطب تاکید کرد.

مقصودی درباره برنامه تحویل سال رادیو جوان گفت: این برنامه را فرزاد حسنی اجرا می کند که یک برنامه چهار ساعته است و سعی داریم برای مخاطب جذاب باشد.

مدیر رادیو جوان با اعلام این خبر که در ایام نوروز هر گروه برنامه ساز یک برنامه ویژه دارد اظهار داشت: گروه جامعه تازه شو را در ایام نوروز دارد، رادیوم نیز در این ایام برنامه دارد. با تو حالم خوبه نیز هر روز ساعت ۲۰ تا ۲۱ به صورت زنده و از حرم امام رضا (ع) روی آنتن می رود. تا قرن نو نیز برنامه مفرح این ایام است. همچنین برنامه‌ای ۱۵ دقیقه‌ای از راهیان‌ نور هر روز روی آنتن خواهد رفت.

مقصودی درباره دیگر برنامه‌های جدید رادیو جوان توضیح داد: برنامه جدیدی با نام همسایه ستاره داریم که الهه پرسون اجرا می کند و در آن برج میلاد را به عنوان یک نماد در نظر گرفتیم. در این شرایط که سفر برای ما به استان های مختلف سخت است با اقوام مختلفی که به برج میلاد می‌آیند تعامل داریم. برنامه دیگری با نام جوانی که شما باشید از اسفند روی آنتن می بریم که فرمی مستند گونه دارد و به ظرفیت های گردشگری می‌پردازد. 

جشن تحویل سال رادیو جوان با اجرای «فرزاد حسنی»