جشن 25 سالگی «رادیو جوان» برگزار شد/اعلام ویژه برنامه های نوروزی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، نشست خبری بیست و پنجمین سالگرد تاسیس رادیو جوان امروز با حضور علیرضا مقصودی مدیر این شبکه برگزار شد.

مقصودی مدیر شبکه رادیویی جوان، با بیان اینکه رادیو جوان از همان روزهای شروع به کار بنا داشت نسل جوان را به خود جذب کند گفت: ما سعی داشتیم تا متفاوت از سایر شبکه های رادیویی با بهترین همکاران مان فعالیت کنیم. رادیو جوان خاستگاه اهالی رسانه است و بسیاری از گویندگان، مجریان و برنامه سازان هر کدام به نوبه خود مدتی را در رادیو جوان مشغول به فعالیت بودند. ما نیز از همان ابتدا سعی داشتیم تا بدون تکلف با مخاطب حرف بزنیم و بین خبرگی و نخبگی و فضای عمومی مردم ارتباط برقرار کنیم و هویت بخشی، امیدبخشی و توجه به نیروی انسانی جوان را هم در نظر بگیریم.

** حرکتی تعاملی را در این سالها پیش بردیم

وی با اشاره به اینکه حرکتی تعاملی را در این ۲ سال حضورم در رادیو جوان پیش بردم، ‌گفت: در همین راستا برنامه هایی مثل «جیک و پیک» از جمله برنامه های ما است که در آن با افرادی که در فضای مجازی کاری می کنند صحبت می کنیم. همچنین در برنامه «خط آزاد» نیز این فضای تعاملی را پیش گرفتیم.

مدیر رادیو جوان با بیان برنامه های جدید این شبکه رادیویی گفت: «پرچمدار» برنامه ای است که نوعی رقابت بین نخبگان در حوزه های مختلف ایجاد می کند. همچنین برنامه علمی «رادیوم» یک برنامه تخصصی است و به نوعی برند این شبکه است و اجرای آن را سیاوش صفاریان پور و احسان مهرجو به عهده دارند. برنامه «همسایه ستاره» با اجرای الهه پرسون را هم داریم. در شرایط فعلی که سفر به استان های مختلف سخت است با اقوام مختلفی که برای بازدید به برج میلاد می ‌آیند صحبت می کنیم.

** اجرای برنامه غیر استودیویی به مناسبت نیمه شعبان

وی ادامه داد: برنامه «جوانی که شما باشید» دیگر برنامه ما است که قرار است از اسفند پخش آن آغاز شود. این برنامه فرمی مستند گونه دارد که به موضوع گردشگری می پردازد. یک برنامه دیگر هم داریم که در آن عوامل ما در این روزهای کرونایی در بیمارستان‌های کشور برنامه‌ سازی کردند. برنامه «با تو حالم خوبه» یکی دیگر از برنامه های ما است که در حرم امام رضا (ع) ساخته می شود و هر چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۹ صبح پخش می شود. در برنامه «آرایشگرد» ساختاری مستندگونه دارد و در آن فردی که آرایشگر است با افرادی در موقعیت های ضعیف صحبت می کند.‌

وی ادامه داد: برنامه «دادرسانه» از دیگر برنامه های ما است که به موضوعات مختلفی می پردازد و مشکلات را مرتفع می کند. برنامه «سینماچی» و «تماشاخانه» هم هر دو سال آینده ادامه می یابند. رادیو جوان باید عدالت طلب و عدالت خواه باشد و هویت ملی را تبلیغ کند و صدای بی تکلف جوانان باشد. همچنین در رادیو جوان از موسیقی هایی استفاده می کنیم که بتواند یک جوان را در هویت و امیدوار کردنش به زندگی کمک کند. ما برای نیمه شعبان هم یک کارناوال شادی در شهرهای مختلف غیر از ایران داریم که اگر امکانش باشد بنا داریم این برنامه غیر استودیویی بروی آنتن رود.

** اعلام ویژه برنامه های نوروزی رادیو جوان

وی در ادامه این مراسم افزود: برنامه دیگری داریم تحت عنوان «جمعمون جمعه» که به تبیین فرزند آوری می پردازد. تبیین، نگاه دستوری و فرمایشی نیست بلکه پرداختن به یک موضوع همراه با حل شائبه‌ ها است.

مدیر رادیو جوان با اعلام ویژه برنامه های نوروزی رادیو جوان گفت: در تعطیلات ۱۳ روز عید نوروز هر گروه برنامه ساز یک برنامه ویژه دارد. گروه جامعه «تازه شو»، «تا قرن نو»، «رادیوم»، «راهیان‌ نور» و «با تو حالم خوبه» نیز هر روز ساعت ۲۰ تا ۲۱ به صورت زنده و از حرم امام رضا (ع) پخش می شود. همچنین برنامه تحویل سال رادیو جوان را به فرزاد حسنی سپردیم. همچنین برنامه «بازی باز» از ساعت ۱۹ تا ۱۹:۳۰ پخش می‌شود و قرار است از سال آینده گِیم هم به آن اضافه می‌شود. همچنین گروه سیاسی این شبکه هم هر شب از ساعت ۲۲:۴۵ تا ۲۳ به مباحث سیاسی روز می‌ پردازد.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

جشن 25 سالگی «رادیو جوان» برگزار شد/اعلام ویژه برنامه های نوروزی