تشکر انجمن سینماداران از رئیس مجلس/ قدردانی رییس سازمان سینمایی از وزیر ارشاد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس، هیأت مرکزی  انجمن سینماداران با انتشار  متنی از رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مجلس برای ادامه اجرای قانون معافیت مالیاتی سینماگران و هنرمندان تشکر کرد.

متن پیام تشکر هیأت مرکزی انجمن سینماداران خطاب به محمد باقر قالیباف رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

چند هفته‌ای بود که با مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر اخذ مالیات از فعالیت های هنری، آرامش فضای روانی سینماگران و سایر هنرمندان شریف این سرزمین هنرپرور را مورد خدشه قرار داده بود و عدم توجیه اقتصادی فعالیت های سینمایی و هنری با توجه به مشکلات عدیده کسب و کار این حوزه ها و بالاخص صدمات غیر قابل جبران همه‌گیری پاندمی کرونا در ۲ سال گذشته بر نگرانی جامعه هنری با  مصوبه غیر کارشناسی در بودجه سال ۱۴۰۰ و متعاقبا در پیشنهاد در بودجه سال ۱۴۰۱،  صد چندان شده بود!
 اما تدبیر حضرتعالی با همراهی چند نفر از نمایندگان محترم مجلس و همراهی همه نمایندگان معزز در  ابقای موضوع بند(ل) ماده(۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم» از بند ق تبصره ۶ بودجه سال ۱۴۰۱ و ادامه معافیت مالیاتی هنرمندان، باعث بازگشت آرامش فضای  روانی و امید آفرینی در جامعه هنری شد.
این لطف و اعتماد مجدد شما و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به سینماداران بعنوان پیشران اصلی ارتباط با مردم هنردوست ایران زمین با سینماگران شریف ایران و همه هنرمندان گرامی، وظیفه ما را در قبال مردم در این شرایط سخت اقتصادی سنگین تر و ما را موظف به همکاری با مجلس و دولت در جهت سیاست های فرهنگی جمهوری اسلامی و خدمت به فرهنگ و هنر کشور در جهت تحقق جهاد تبیین می‌نماید.
ما سال‌ها همراهی و پشتیبانی شما از فرهنگ و هنر را فراموش نکرده و به سهم خود از این همراهی و حمایت مجدد شما از فرهنگ و هنر کشور کمال تشکر و امتنان را داریم.

 

*قدردانی رییس سازمان سینمایی از وزیر ارشاد

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی جشنواره فیلم فجر، متن نامه محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی به محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:

تلاش و اهتمام حضرتعالی در حمایت از هنرمندان شریف ایران اسلامی برای حذف جزء (۱) بند (ق) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۱، عزم راسخ دولت مردمی را در حمایت از فعالان عرصه هنر و سینمای کشور نشان داد و نظر موافق و پیگیری دولت و نظر مساعد نمایندگان محترم مجلس موجبات مصوبه امروز مجلس محترم شورای اسلامی و استمرار بهره مندی فعالیت های هنری دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از معافیت مالیاتی بند (ل) ماده ۱۳۹ قانون مالیات‌های مستقیم را فراهم کرد.
به نوبه خود از توجه دولت مردمی و عنایت حضرتعالی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی سپاسگزاری می‌نمایم.این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تشکر انجمن سینماداران از رئیس مجلس/ قدردانی رییس سازمان سینمایی از وزیر ارشاد