پایان مسابقات قرآن ویژه طلاب علوم دینی در عراق

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، ۸۰ طلاب علوم دینی از عراق و کشورهای مختلف جهان، در این مسابقات به رقابت پرداختند.

آئین اختتامیه این مسابقات دیروز، چهارم اسفندماه با حضور «عباس رشید الموسوی»، عضو شورای اداری آستان عباسی و جمعی از شخصیت‌های دینی و دانشگاهی و طلاب علوم دینی در سالن اجتماعات کتابخانه «امام خوئی (قدس سره)» نجف اشرف برگزار شد.

سید مهند المیالی، مدیر مؤسسه قرآن آستان عباسی شعبه نجف در این باره گفت: در این مسابقات طلاب مراحل مختلف حوزوی مشارکت داشتند که با نظارت یک کمیته داوری متخصص در دو رشته حفظ و تلاوت قرآن به رقابت پرداختند.

وی افزود: ۴۰ متسابق در دو بخش حفظ و تلاوت به مرحله نهایی مسابقات راه یافتند که در نهایت «حسام علاء جبار»، «مصطفی محمد عبد» و «علی أکبر محمد رسول» در رشته تلاوت رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند و در رشته حفظ ۱۰ جز قرآن نیز «علیرضا غلام دانش»، «سیّد الجوادین علی حسون»، و «حسین صفدر میر حسین» حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

در پایان این مراسم به نفرات برتر این مسابقات هدایا و لوح‌های تقدیر اهدا شد و اساتید داور نیز با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

اعضای کمیته داوران این مسابقات متشکل از «شیخ مضار الصحاف»، داور رشته احکام تجوید، «شیخ مهدی العامری»، رشته حسن حفظ، «شیخ مهدی قلندر بیاتی»، رشته وقف و ابتدا و «شیخ قدامه الخضری» رشته صوت و «سید مهند المیالی»، رشته لحن بود.

پایان مسابقات قرآن ویژه طلاب علوم دینی در عراق