نباید فوتبال ایران به خاطر کاسبان تعلیق دچار مشکل شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حسین شریفی در خصوص احتمال برگزاری مسابقات هفته دهم لیگ برتر با حضور تماشاگران در ورزشگاه گفت: این هفته جلسه‌ای در این ارتباط داشتیم. فدراسیون کاملاً آمادگی پذیرایی از تماشاگران فوتبال را در سراسر کشور دارد. این موضوع را به سازمان لیگ، هیات‌های استانی و همه نهادهای مرتبط اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: با این حال فدراسیون فوتبال تنها مرجع رسمی و تصمیم گیرنده نیست. ما برای حضور تماشاگران در ورزشگاه اعلام آمادگی کرده‌ایم. منتظریم تا ستاد مبارزه با کرونا به اجماع کامل برسد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اظهارنظرهای مقامات بهداشتی مبنی بر صدور مجوز حضور تماشاگران در ورزشگاه تصریح کرد: از جانب دکتر زالی و سایر دوستان گفته شده است ولی تاکنون به صورت کتبی و برای تصویب چیزی اعلام نشده است.

شریفی که با برنامه «ورزش و مردم» گفتگو می‌کرد، در خصوص تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال و بند یک این اساسنامه هم اظهار کرد: بیش از چند ده نماینده مجلس در این خصوص صحبت و برای تصویب اساسنامه اعلام آمادگی کردند. فضای مجلس فضای مثبتی است. بهمن ماه احتمالاً جشن صعود تیم ملی به جام جهانی را برگزار می‌کنیم. این سریع‌ترین صعود به جام جهانی نه تنها در تاریخ ایران بلکه در قاره آسیا است.

وی با بیان اینکه «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا بهمن ماه به ایران سفر می‌کند و یکی از بازی‌های ایران با عراق یا امارات را از نزدیک تماشا خواهد کرد، گفت: امیدواریم جشن صعود را هم با مردم و هم با حضور اینفانتینو برگزار کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال با اشاره به جلسات این فدراسیون با رئیس فیفا و درخواست‌های فیفا یادآور شد: ما هم متقابلاً درخواست‌هایی داریم. هر دو طرف سعی می‌کنند این کار را انجام بدهند. در تفاهمنامه ای که بین ایران و قطر امضا شد، «ماتیاس» به عنوان دستیار ارشد رئیس فیفا در مراسم حضور داشت. اینها نشان می‌دهد میل دو طرفه برای پیشبرد کارها وجود دارد. نه نام عزیزی خادم نه نام هیچکس دیگر مطرح نیست. فقط نام ایران مطرح است. امروز مردم از نتایجی که تیم ملی گرفته راضی هستند. کم هزینه ترین صعود به جام جهانی را تجربه می‌کنیم. حدود ۴۰۰ میلیارد تومان عواید این صعود است که به زیرساخت‌های فوتبال و استان‌ها تزریق و در آنجا سرمایه گذاری می‌شود. امیدوارم جشن صعود به جام جهانی را با جشن تصویب اساسنامه بگیریم.

شریفی در ادامه صحبت‌هایش در خصوص احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال در صورت عدم تصویب اساسنامه و تشکیل کمیته عادی سازی گفت: یازدهم اسفند ماه فرصت فدراسیون به پایان می‌رسد و این مهلت تمدید هم نشده است. در دولت قبل به درستی مسئولان وقت وزارت ورزش و فدراسیون تعهداتی دادند که اساسنامه به تایید مجمع، دولت و مجلس برسد. مجمع و دولت آن را تصویب کردند. الان اساسنامه در مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: اگر اساسنامه تصویب نشود، فیفا می‌تواند هر تصمیمی بگیرد. ما یک بار با این مشکل مواجه شدیم و چقدر فوتبالمان متضرر شد. اگر آن اتفاقات رخ نمی‌داد آیا رشد فوتبال ما سریع‌تر نبود؟ آیا درست است فوتبال ما به خاطر منافع کاسبان تعلیق و کاسبان کمیته عادی سازی زیر فشار برود؟ آن هم وقتی که سریع‌ترین صعود به جام جهانی را تجربه کرده است. خودمان با دست خودمان فوتبال را دچار مشکل کنیم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: واقعاً نمی‌دانیم فیفا چه تصمیمی می‌تواند بگیرد چون این تصمیم‌ها زیاد و متفاوت است. جایی که خودمان می‌توانیم تصمیم سازی کنیم و گره را با دست باز کنیم چرا برویم سراغ این مسئله؟ برایند مجلس می‌گوید این عزم وجود دارد و امیدوارم محکم این مسیر را طی کنیم.

https://dailybulletin.ir/10/12/2021/%d9%86%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b3%d8%a8%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b9%d9%84%db%8c-2/