دلیل حضور کاپیتان تیم ملی کاراته در اسپانیا

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، ذبیح‌الله پورشیب درباره حضورش در سمینار آموزشی اسپانیا گفت: به دعوت “آنخل آرناس” سرمربی سابق تیم‌ملی اسپانیا برای تدریس در سمینار آموزشی در این کشور حضور دارم. وی از چند ماه گذشته از من دعوت کرد تا در یک سمینار آموزشی در اسپانیا حضور پیدا کنم اما به دلیل حضورم در مسابقات و اردوهای ملی و نیز شرکت در رقابت‌های لیگ برتر این فرصت فراهم نشد، در حال حاضر این شرایط پیش‌آمد و این دعوت را پذیرفتم.

کاپیتان تیم‌ملی کاراته ادامه داد: قرار است چند روز در این سمینار حضور داشته باشم و در بحث کومیته، آنالیز تمرین و آنالیز کومیته‌ها شرکت کنم. به دلیل شرایط کرونا روزی یک نوبت و هر روز با نفرات مختلف تمرینات را پیگیری می‌کنم. در هر جلسه ۲۰ _ ۳۰ نفر حضور دارند چراکه تعداد کاراته کاهای اسپانیا مشخص هستند و نمی‌توان همه را در یک محل جمع کرد و به آن‌ها تمرین داد. بنابراین با هماهنگی‌های صورت‌گرفته در روز به تعداد خاصی از آن‌ها تمرین می‌دهم.

وی درباره نفرات شرکت‌کننده در این سمینار گفت: برخی از آن‌ها کاراته کاهای رده‌های پایه هستند و برخی نیز سابقه حضور در تیم‌ملی اسپانیا را داشته و دارند. در دو بخش مردان و زنان تمرینات را پیگیری می‌کنیم، تعدادی از شرکت کنندگان  نیز قهرمانی اسپانیا را در کارنامه دارند. طراحی تمرینات را برای رده‌های پایه و رده بزرگسالان به‌صورت مجزا انجام  و تجربیاتم را در اختیارشان قرار می‌دهم. نحوه تمرینات متفاوت است؛ یک جلسه تمرینی برای کسانی که سابقه بیشتری دارند و یک جلسه نیز برای استعدادها و کسانی که به نسبت سطح پایین‌تری دارند.

دلیل حضور کاپیتان تیم ملی کاراته در اسپانیا