ایراندوست: با تمام توان از نام ایران دفاع کردیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مریم ایراندوست پنجشنبه شب پس از تساوی برابر هند و کسب یک امتیاز تاریخی در جام ملت‌های فوتبال زنان در کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: نخستین مسابقه در هر تورنمنتی سخت‌ترین بازی است. با توجه به اینکه بازیکنانم اولین حضورشان در این رقابت‌ها تجربه می‌کردند و در این ۵ ماهه اخیر بازی تدارکاتی نداشتند، یک مقدار استرس بر تیم غالب بود اما فکر می‌کنم و همه مردم دیدند که تیم من تمام تلاش و توانش را گذاشت تا بتواند از نام ایران دفاع کند.

وی اضافه کرد: خیلی برای‌ ما مهم بود و پیش‌بینی این را داشتیم که هند با توجه به زمانی طولانی که برنامه‌ریزی کرد، قطعا تیم قدرتمندی است اما ما توانستیم حداقل امتیاز این بازی را بدست بیاوریم. به دفاع و ضدحمله روی آورده بودیم، ولی شاید آن نیرو و انرژی که مردم ایران برای تیم ما فرستاد دادند، دوست داشتیم که امتیاز کامل را از این دیدار به دست بیاوریم. تیم ملی فوتبال بانوان واقعا برای پیروزی به میدان آمده بود.

سرمربی تیم ملی در ادامه درباره دیدار برابر چین گفت: این تیم یکی از ‌قدرت‌های آسیاست و مقابل چین هم قطعا با برنامه وارد زمین بازی می‌شویم. ولی این بازی که من امروز از تیم دیدم به خوبی برنامه‌ها را اجرا کرد و فکر می‌کنم برابر چین هم بتوانیم با توانایی خوبی که دروازه‌بان تیم ملی دارد، بتوانیم دروازه را بسته نگه داریم.

وی در ادامه ادامه داد: به تیمم خیلی ایمان دارم و ما با برنامه وارد این تورنمنت شدیم. امیدوار هستیم که از این گروه صعود کنیم.

ایراندوست در پایان اظهار داشت: به نظرم همه بازیکنان بهترین بودند و زهره کودایی یکی از بهترین بازیکنانی که توانست به وظیفه‌اش به خوبی عمل کند. هاجر دباغی پستش پشت فورواد است و به عنوان یک هافبک طراح زمانی که صاحب توپ می‌شد، کارش را به خوبی انجام می‌داد و زمانی که صاحب توپ نبود، وظیفه‌اش این بود که دو هافبک طراح هند را پرس کند. کار سختی بود ولی با توانایی که از هاجر داشتیم، او را در این پست گذاشتیم. دباغی با توجه به آسیبی که از ناحیه مچ پا داشت، توانست به خوبی به وظایف خود عمل کند.

تیم ملی فوتبال زنان سوم بهمن در دومین دیدار ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف چین می‌رود.

در نخستین دیدار امروز چین به برتری ۴ بر صفر برابر چین تایپه دست یافت.

در ادامه دیدارهای جام ملت های آسیا فردا (جمعه) دیدار تیم‌های استرالیا- اندونزی، تایلند- فیلیپین، ژاپن- میانمار و کره – ویتنام برگزار می‌شود.

جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن با حضور ۱۲ تیم به میزبانی هند برگزار می‌شود.

ایران که برای نخستین بار سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه هم‌گروه است.

برنامه مسابقات تیم ملی زنان ایران در مرحله گروهی به وقت تهران

پنجشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۷:۳۰:

ایران  صفر- هند صفر

یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۳:۳۰:

ایران – چین

چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۷:۳۰:

ایران – چین تایپه

مرحله نخست مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود.

گروه اول: هند، چین، چین تایپه و ایران

گروه دوم: استرالیا، تایلند، فیلیپین، اندونزی

گروه سوم: ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، میانمار

جام ملت‌های فوتبال آسیا در شرایطی برگزار می‌شود که تعداد تیم‌ها از هشت به ۱۲ تیم افزایش پیدا کرده است. مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و دو تیم نخست هر گروه به همراه دو تا از سه تیم برتر سوم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می‌کنند.

از قاره آسیا به جز استرالیای میزبان، پنج تیم به صورت مستقیم راهی جام جهانی خواهند شد و دو تیم هم راهی پلی‌آف بین‌المللی می‌شوند.

همین مساله باعث شده تا چهار تیم راه پیدا کننده به مرحله نیمه‌نهایی مجوز حضور در مسابقات را به دست بیاورند و از بین تیم‌های شکست خورده در یک چهارم نهایی نیز حداقل یک تیم راهی بزرگترین رویداد فوتبالی جهان خواهد شد.

ایراندوست: با تمام توان از نام ایران دفاع کردیم