عزیزی خادم: تیم ملی فوتبال زنان برای ایران فداکارانه جنگید

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، شهاب‌الدین عزیزی خادم در تماس تلفنی خطاب به کادرفنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان پس از تساوی برابر هند و کسب نخستین امتیاز تاریخی در جام ملت های آسیا اظهار داشت: نمایش شما مقابل میزبان این دوره از مسابقات را دنبال می‌کردم. مایه مباهات است که همه اعضای تیم با تمام توان در میدان حاضر شده و نماینده شایسته‌ای برای دختران این مرز و بوم بودید.

وی افزود: شایستگی شما بیش از این است و در بازی بعدی مقابل چین اگر نتیجه بگیرید خوشحال خواهیم بود و اگر نتیجه مطلوبی حاصل نشد نیز همچنان به عنوان دختران تاریخ ساز فوتبال ایران شایسته و قابل احترام هستید.

رییس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: قطعا تیم پتانسیل بالایی دارد و امیدوارم با دست پر برگردید. مطمئنا پیام رییس جمهوری، حضور معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری و نیز وزیر ورزش و جوانان نشان از اهمیت این تیم برای همه مردم ایران دارد. امروز فداکارانه برای ایران جنگیدید.

وی یادآور شد: در صورت کسب تساوی تیم ملی فوتبال زنان برابر چین پاداش پیروزی به بازیکنان و کادرفنی پرداخت خواهد شد.

تیم ملی فوتبال زنان سوم بهمن در دومین دیدار ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه به مصاف چین می‌رود.

در نخستین دیدار امروز چین به برتری ۴ بر صفر برابر چین تایپه دست یافت.

در ادامه دیدارهای جام ملت های آسیا فردا (جمعه) دیدار تیم‌های استرالیا- اندونزی، تایلند- فیلیپین، ژاپن- میانمار و کره – ویتنام برگزار می‌شود.

جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از ۳۰ دی تا ۱۷ بهمن‌ماه با حضور ۱۲ تیم به میزبانی هند برگزار می‌شود.

ایران که برای نخستین بار سهمیه حضور در این مسابقات را به دست آورده، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه هم‌گروه است.

برنامه مسابقات تیم ملی زنان ایران در مرحله گروهی به وقت تهران از قرار زیر است:

پنجشنبه ۳۰ دی ساعت ۱۷:۳۰:

ایران  صفر- هند صفر

یکشنبه ۳ بهمن ساعت ۱۳:۳۰:

ایران – چین

چهارشنبه ۶ بهمن ساعت ۱۷:۳۰:

ایران – چین تایپه

مرحله نخست مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود.

گروه اول: هند، چین، چین تایپه و ایران

گروه دوم: استرالیا، تایلند، فیلیپین، اندونزی

گروه سوم: ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، میانمار

جام ملت‌های فوتبال آسیا در شرایطی برگزار می‌شود که تعداد تیم‌ها از ۸ به ۱۲ تیم افزایش پیدا کرده است. مسابقات در سه گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و دو تیم نخست هر گروه به همراه دو تا از سه تیم برتر سوم به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می‌کنند.

همین مساله باعث شده تا چهار تیم راه پیدا کننده به مرحله نیمه‌نهایی مجوز حضور در مسابقات را به دست بیاورند و از بین تیم‌های شکست خورده در یک چهارم نهایی نیز دست کم یک تیم راهی بزرگترین رویداد فوتبالی جهان خواهد شد.

https://dailies.ir/21/01/2022/%d8%b9%d8%b2%db%8c%d8%b2%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d8%af%d9%85-%d8%aa%db%8c%d9%85-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1/